Rubriky:

Ostatní

Malý gólman sebevědomě napřáhl a dokonale zaskočil soupeře

29. března 2016 10:53 - Madrid

Je na světě dědic dovedností slavného fotbalového brankáře? Rogério Ceni, který coby gólman byl mimořádným postrachem svých protějšků, vskutku možná má nástupce. Alespoň je to zmiňováno ve spojitosti s turnajem Iscar Cup, který se hrál ve Španělsku. Malý brankář tam předvedl ne tak často vídaný kousek.

Na prestižní mládežnické klání se vydal i výběr desetiletých z brazilského státu Sao Paulo s brankářem Renatem Marínem. Čekaly je souboje s chlapci z klubů, do kterých pak řada Brazilců míří za výdělky. A v jednom z nich se Marín zapsal mezi střelce. U postranní čáry sebevědomě napřáhl z přímého kopu a z nějakých padesáti metrů překonal brankáře Espaňolu. Nikoli omylem. Zjevně to tak opravdu sám chtěl. Balón neomylně zaplul do sítě.

Obdivné komentáře se shromažďují u videa s kouskem tohoto chlapce. Právě Sao Paulo je místem, kde podobné kousky předváděl Ceni. Dával spoustu gólů z přímých i pokutových kopů. Gólman, který celou kariéru strávil v FC Sao Paulo, byl v tomto směru jedinečný. Loni ve svých dvaačtyřiceti ukončil kariéru. A Marínovi možná dodává gólmanskou inspiraci.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní