Rubriky:

Ostatní

Jágrovi hrozí soud

15. května 2003 20:18 - WASHINGTON

Jméno Jaromíra Jágra se v zámoří objevuje v chystané soudní při. Pittsburghský byznysmen George Kirk hodlá hokejistu Washingtonu zažalovat jako příslušníka obchodní společnosti Team 68, která v roce 2000 ustoupila od zakoupení hřiště pro hokej na kolečkových bruslích. Zrušením dohody měla Kirkovi vzniknout škoda přes 160.000 dolarů.

 

PRÁVO

Podle listu Washington Post podnikatel hodlá částku vymáhat soudní cestou a první stání by se mělo uskutečnit v listopadu v Allegheny v Pennsylvánii.

Kirk za konkrétního viníka označil Jágrova údajného společníka Davida Anzura, který jej v květnu 2000 kontaktoval ohledně plánované transakce. Český hokejista podle svého právníka Jima Marchewky přiznal, že se s Anzurem zná, ale "vehementně popírá jakoukoliv angažovanost" ve společnosti Team 68. "A s touto transakcí nemá pranic společného," cituje deník právníka.

Chystaný soud je v krátké době další aférou, která je spojena se jménem olympijského vítěze z Nagana. V březnu plnily stránky novin jeho problémy s dluhy na daních, které měly dosáhnout více než tří milionů dolarů. Nedlouho poté časopis Sports Illustrated uveřejnil, že Jágr před lety prohrál půl milionu dolarů v internetových sázkách a jistý čas sumu dlužil internetové sázkové kanceláři CaribSports z Belize.

ČTK

Zrušit