Rubriky:

Ostatní

Slováci položili základ. Slýchám, že se také oživuje myšlenka česko-slovenské ligy, říká Fico

1. září 2016 16:46 - Bratislava

Při příležitosti položení základního kamene nového Národního fotbalového stadiónu v Bratislavě slovenský premiér Robert Fico ve čtvrtek opětovně otevřel možnost společné česko-slovenské fotbalové ligy. „Začínám slýchat z rozhodujících podnikatelských kruhů i v České republice, že se oživuje myšlenka společné česko-slovenské fotbalové ligy,“ řekl Fico.

Ivan Vilček, Právo

Předseda slovenské vlády přiznal, že neví, jak daleko jsou tato jednání, ale uvedl, že to slýchá od lidí, kteří sehrávají důležitou roli ve financování sportu. „Přiznám se, že si dovedu představit něco takového, co by významnou mírou mohlo přispět ke kvalitě fotbalu. Nechci hovořit o časových horizontech, ale líbí se mi, že o tomto tématu opět začíná mluvit," dodal Fico.

Národní fotbalový stadión vyroste do roku 2018 na místě legendárního stadiónu na Tehelném poli. Ten začali bourat ještě v roce 2013. Šéf slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik už tehdy Novinkám řekl, že dává šanci 50:50, že na novém stadiónu se bude hrát obnovená česko-slovenská fotbalová liga. „Děláme vše proto, abychom přesvědčili českou stranu. Bude záležet na českých klubech, protože na Slovensku je o společnou ligu stoprocentní zájem," řekl tehdy Kováčik. Do společné ligy by podle Kováčika mohly vstoupit čtyři slovenské kluby.

Československá fotbalová reprezentace na Tehelném poli odehrála například vítězné kvalifikační utkání s Anglií v roce 1975. Tato cesta skončila památným titulem evropských šampiónů v roce 1976 v Bělehradu.

Stadión na Tehelném poli zažil premiéru v roce 1940, kdy Slovan Bratislava remizoval s Herthou Berlín 2:2. V roce 1968 zde Československo odehrálo vítězný zápas proti Brazílii 3:2.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní