Rubriky:

Ostatní

Asijci neschválili program a zrušili volby do rady FIFA

27. září 2016 08:38 - Panadží

Volby tří asijských zástupců do rady Mezinárodní fotbalové federace FIFA byly zrušeny, neboť členské země neschválily program mimořádné konference a ta skončila už po necelé půlhodině. Kandidátů na přijetí do rady FIFA bylo šest.

 

Ruben Sprich, Reuters

Rada FIFA vznikla nově letos v únoru místo výkonného výboru, což byla jedna z reforem, kterou přijala mezinárodní federace po rozsáhlé korupční aféře svých funkcionářů. Členů má mít 37, na kongresu asijské konfederace AFC v indickém státu Goa měli být dnes přijati tři.

Ze 43 členských zemí však jen jediná odhlasovala připravenou agendu, zbývajících 42 bylo proti. Předseda AFC Salmán bin Ibráhím Chalífa proto musel volby odložit. Podle médií zatím na neurčito, nicméně všichni noví členové rady by měli být známi do pátku 30. září.

V radě FIFA už má Asie zástupce z Japonska, Kuvajtu, Malajsie a z Bahrajnu právě Chalífu. Už o víkendu Mezinárodní fotbalová federace z voleb vyloučila kandidáta z Kataru, neboť figuroval ve zprávě etické komise vyšetřující podezření z korupce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní