Rubriky:

Ostatní

Bývalý šéf kostarického fotbalu přiznal braní úplatků

7. října 2016 22:42 - New York

Bývalý prezident Kostarické fotbalové federace Eduardo Li dnes u soudu v newyorském Brooklynu přiznal vinu v případech korupce a podvodu. Funkcionář, jenž byl také členem výkonného výboru středoamerické a karibské konfederace CONCACAF, bral úplatky v hodnotě několika stovek tisíc dolarů.

 

Lucas Jackson, Reuters

Sedmapadesátiletý Li je jednou ze 42 osob obviněných americkými úřady v rámci vyšetřování mezinárodní federace FIFA. Zatčen byl loni v květnu v předvečer kongresu FIFA v Curychu.

Dnes u soudu Li uvedl, že v roli šéfa kostarického svazu například přijal 300 tisíc dolarů od brazilské marketingové firmy, která za to získala práva na kvalifikační zápasy o MS 2022. Dále si vzal 230 000 dolarů výměnou za podpis kontraktu s americkou firmou, jež se měla stát sponzorem na dresech reprezentace.

Li také přiznal, že přijal úplatky v souvislosti s organizací přípravných utkání a také zpronevěřil 90 000 dolarů od FIFA na mistrovství světa dívek do 17 let hrané v Kostarice v roce 2014. "Vím, že nebylo správné, abych přijímal takové částky," řekl Li.

Za braní úplatků, spiknutí a podvody mu hrozí až 20 let vězení, ale podle agentury AP se dá očekávat mnohem kratší trest. Li zároveň slíbil, že odevzdá úřadům částku 668 000 dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní