Rusko - Kostarika 3:4Ruským fotbalistům křest stadiónu v Krasnodaru nevyšel

Krasnodar

Slavnostní otevření nového stadiónu v Krasnodaru ruským fotbalistům pokazila porážka v přípravném utkání s Kostarikou. Výběr pořadatelské země mistrovství světa v roce 2018 podlehl čtvrtfinalistům předloňského světového šampionátu v Brazílii 3:4. O výsledku rozhodl ve druhé minutě nastavení Joel Campbell z penalty za faul Vasilije Berezuckého, který se stal smutným hrdinou zápasu.

Rusové po půlhodině prohrávali 0:2, a když se Alexandru Samedovovi povedlo snížit, pomohl Berezuckij soupeři opět k dvoubrankovému náskoku. V nastavení prvního poločasu ve snaze zastavit centr poslal čtyřiatřicetiletý stoper míč do vlastní branky.

Po přestávce se domácím povedlo rychle vyrovnat díky dvěma trefám Arťoma Dzjuby. V nastavení si však kapitán sborné Berezuckij, který načal druhou stovku reprezentačních zápasů, vypil kalich hořkosti až do dna. Fauloval Campbella a útočník Sportingu Lisabon z penalty rozhodl.

Rusové utrpěli první porážku pod vedením trenéra Stanislava Čerčesova, který převzal mužstvo po nezdaru na mistrovství Evropy.

Přípravné utkání v Krasnodaru:
Rusko - Kostarika 3:4 (1:3)
Branky: 48. a 61. Dzjuba, 31. Samedov - 22. Azofeifa, 29. Ruiz, 45.+2 vlastní V. Berezuckij, 90.+2 Campbell z pen.