Rubriky:

Ostatní

Fotbal ho nebere, zato hokej - a NHL hlavně - jabloneckého kapitána Hübschmana baví

2. listopadu 2016 16:30 - Praha

Nijak se tím netají. Fotbal ho nebere, zato hokej - a NHL hlavně - kapitána fotbalového Jablonce Tomáše Hübschmana obrovsky baví. „A už odmalička,“ přiznává, že hned ráno se shání po výsledcích odehraných zápasů, autorech gólů, nahrávačích, bodování českých hráčů. „I proto dávám ve fantasy ligách přednost hokeji,“ svěřuje se pětatřicetiletý legionář, který se po deseti letech prožitých ve službách ukrajinského Doněcku vrátil před dvěma lety na sever Čech. Právě proto se stal tváří Starligy, nové on-line hry, která přichází na českou sázkařskou scénu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Docela překvapivé přiznání, že hokej vás při fantasy hrách přitahuje mnohem víc než fotbal, jemuž jste se upsal.

Ono to začalo už v dobách mého angažmá v Doněcku. Předběhli jsme dobu a vlastně i Starligu, která se teď v Čechách startuje, protože jsme s pár kamarády vytvořili podobný projekt. A i o peníze v něm šlo, protože každý z nás složil na začátku finanční částku, o níž se hrálo, a na závěr se o ni dělili dva nejlepší.

Kolik vás bylo?

Sedm osm. A zajímavé bylo, že kromě mě samí hokejisté, kteří tehdy hráli v Donbasu.Třeba Lukáš Kašpar, Honza Kolář a Vašek Nedorost, ale také Slovák Janko Laco nebo Švéd Fredrik Pettersson.

A to jste se s nimi pustil do hokejového klání a hrál s nimi NHL?

Samo sebou že jsem byl v nevýhodě, protože všichni si hokej za mořem zkusili a ať v klubech NHL, nebo na farmách si tam zahráli. Znali tudíž hráče, jejichž jména mně nic neříkala, věděli, čeho jsou schopni, a proto je kupovali do svých sestav a díky nim získávali body.

To jste si musel připadat jako pěkný pecháček, když jste se dal do hokejové party a hrál s ní NHL.

Právě naopak - hrozně mě to bavilo, protože jsme se pravidelně scházeli, probírali zvolené sestavy, bavili se o každém hráči. Nakonec jsem měl takový přehled, že jsem v naší doněcké Fantasy lize skončil druhý a vyhrál peníze, které jsem na začátku vsadil.

Jak dlouho jste se vydrželi takhle bavit?

Bohužel jen dva roky, protože pak jsem se vrátil z Doněcku do Čech, někteří kluci rovněž odešli do jiných klubů, vazby se přetrhaly. A hrát na dálku, aniž bychom měli možnost se sejít a debatovat, to nás přestalo bavit.

Teď přichází Starliga, takže budete mít možnost projekt oživit.

Přemýšlím, že bychom s pár kamarády udělali skupinku a zase začali hrát. Pokud tedy budou mít do NHL chuť.

Fotbal, který vás živí, vás neláká?

Hokej mě baví rozhodně víc, i když teď jsem si zkusil nanečisto i Ligu mistrů, aby se ukázalo, zda fotbalu rozumím či nikoli. Jenže mám problém s tím, že většinou nevejdu do stanového finančního limitu pro nákup hráčů a sestavu tudíž musím mockrát předělávat.

Máte své oblíbené plejery?

Určitě. V hokeji třeba Ovečkina, který je pokaždé mnou první volbou, anebo švédského beka z Ottawy Karlssona, ve fotbale jsou to zase hráči mnichovského Bayernu. Hlavně Douglas Costa, s nímž jsem hrával v Doněcku, a zažili tam spolu pár hezkých chvil.

České hráče do svých sestav nevybíráte?

Teď při Lize mistrů jsem chtěl sáhnout po Petru Čechovi, ale protože jsem hledal jen podle cen hráčů, nemohl jsem ho najít, takže jsem nakonec postavil do brány Manuela Neuera. Snad mě nezklame.

Takového Hübschmana byste do své virtuální sestavy při fotbalových hrátkách nezařadil?

Nikdy jsem neměl tu odvahu, abych dal do sestavy sám sebe. Natož abych se snad koukal, jakou mám ve aantasy ligách či teď Starlize cenu a jaké je mé hodnocení. Možná právě proto mě baví daleko víc hokej než fotbal, protože při něm se s ostatními srovnávat nemusím.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní