Katar - Rusko 2:1V duelu nejbližších pořadatelů fotbalových MS se kopaly čtyři penalty

V přípravném utkání reprezentací pořadatelských zemí nejbližších dvou fotbalových mistrovství světa zvítězil překvapivě Katar nad Ruskem 2:1. V Dauhá šli přitom do vedení už v 5. minutě Rusové po proměněné penaltě Samedova. Ještě v prvním poločase ale po stejné standardní situaci vyrovnal Chúchí a po změně stran dokonal obrat Búdíaf. Oba týmy navíc v utkání neproměnily po jedné penaltě.

Fotbalisté Kataru se radují z branky v zápase s Ruskem.

Rusko bude hostit šampionát za 19 měsíců a v přípravě se mu zatím nedaří. Po mistrovství Evropy, na kterém s jedinou remízou ze tří zápasů vypadla už po základní skupině, vyhrála sborná jen v září nad Ghanou (1:0). Další domácí zápas s Kostarikou prohráli Rusové před měsícem 3:4 a nyní utrpěli druhou porážku za sebou. Ještě v srpnu hráli bez branek v Turecku.

"Připravovali jsme soupeři šance a byli jsme na tom špatně s disciplínou. Nebudeme se vymlouvat, doufám, že se nám podaří takové chyby do budoucna odstranit," řekl trenér ruského výběru Stanislav Čerčesov.

V Kataru se uskuteční mistrovství světa v roce 2022.