Fotbal v Brazílii se po tragédii zase rozběhl. Pohár má Gremio, i díky výstavnímu gólu z půlky

Po tragické letecké nehodě týmu Chapecoense se fotbal v Brazílii znovu rozběhl středečním finálovým zápasem poháru. Ten získalo Gremio, kterému po předchozí výhře 3:1 na hřišti Atlética Mineiro stačila v domácí odvetě remíza 1:1.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Finále brazilského poháru s výstavním gólemVideo: sntv

Zápas se měl původně hrát o týden dříve, avšak po havárii letadla s hráči Chapecoense v Kolumbii byl odložen. Fotbalisté i 55 000 diváků v hledišti uctili před výkopem památku 71 obětí leteckého neštěstí minutou ticha.

Gremio získalo pohár popáté, což se ještě žádnému brazilskému klubu nepodařilo. V odvetě padly oba góly až v samém závěru, na trefu domácího Millera Bolaňose z 89. minuty odpověděl v nastaveném čase Cazares vyrovnávací brankou z vlastní poloviny hřiště (ve videu v čase 1:38).