Do semifinále fotbalového MS klubů postoupily América a Kašima

Ósaka

Do semifinále fotbalového mistrovství světa klubů v Japonsku postoupily América a Kašima. Mexický tým porazil v Ósace korejský Čonbuk 2:1 a ve čtvrtek ho čeká Real Madrid. Domácí celek poté zdolal 2:0 jihoafrické Mamelodi, semifinálovým soupeřem Kašimy bude ve středu kolumbijské Atlético Nacional.

Fotbalisté Kašimy se radují z gólu.

América po poločase s Čonbukem, který na MS klubů porazila na den přesně před deseti lety, prohrávala po brance Kim Po-kjonga. O vítězství severoamerického šampióna rozhodl ve druhé půli dvěma góly argentinský útočník Silvio Romero.

Ve druhém čtvrtfinále měli v první půli více ze hry Afričané, po změně stran ale domácí v bouřlivé atmosféře přidali a po trefách Jasušiho Enda a Mua Kanazakiho mohli slavit.