Rubriky:

Ostatní

Dojemná scéna! Přeživší z leteckého neštěstí se zhostil čestného výkopu

23. prosince 2016 11:50 - Porto Alegre

Alan Ruschel, jeden ze tří fotbalistů brazilského klubu Chapecoense, který přežil pád letadla při cestě týmu na finále Jihoamerického poháru, se poprvé od tragédie objevil na hřišti. Ve středu se v Porto Alegre zhostil čestného výkopu u příležitosti charitativního zápasu na podporu dětí v tísni a vysloužil si bouřlivý potlesk diváků na tribunách.

Reuters

Sedmadvacetiletého zadáka přivítal ve středovém kruhu argentinský hráč Andres Nicolas D'Alessandro, Ruschel pak provedl čestný výkop a zamával tribunám. Fotbalista se zotavuje po operaci zad a podle dřívějšího prohlášení se chce do půl roku znovu k fotbalu vrátit.

Federace CONMEBOL mezitím vyhlásila v paraguayském Luque tým Chapecoense vítězem Jihoamerického poháru, trofej převzal nový prezident klubu Plinio David De Nes Filho (viz video v galerii). S návrhem na ocenění přišel finálový protivník Atlético Nacional, který za toto gesto obdržel zvláštní cenu Fair Play.

Letadlo s hráči, trenéry a funkcionáři Chapecoense se zřítilo 28. listopadu v Kolumbii, většina členů mužstva zahynula. Při havárii, kterou zavinily chyba pilota a nedostatek paliva, zemřelo 19 fotbalistů, 17 členů realizačního týmu a sedm manažerů z vedení klubu. Ruschel zřejmě přežil pád i díky tomu, že si na poslední chvíli v letadle přesedl.

Mezi šesti přeživšími je i brankář Jackson Follman. Lékaři mu však museli amputovat levou nohu.

mm, Sport.cz, Reuters

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní