Rubriky:

Ostatní

Živě

Drsné finále! K titulu přes pět červených a penalty

27. prosince 2016 15:31 - Monterrey

Létaly červené karty. Celkem pět jich bylo uděleno. A rozhodlo se až při penaltách. Poněkud divočejší byla odveta finále mexické fotbalové ligy. Titul obhájili fotbalisté Tigres UANL a stejně jako vloni jim pomohl rozstřel. V odvetném utkání v Monterrey byl za hrdinu argentinský brankář Nahuel Guzmán, který chytil všechny tři penaltové pokusy hráčů Clubu América. Tigres přitom byli stoprocentní a získali pátý titul v historii.

První finálový zápas takzvané Apertury skončil 1:1 a Club América v něm rovněž neproměnil penaltu. Stejný výsledek měla i odveta, byť tentokrát oba góly padly až v prodloužení.

Tigres zachránil minutu před koncem vyrovnávací brankou Jesús Dueňas. Do té doby bylo vyloučeno pět hráčů! Tři červené padly za potyčku v prvním prodloužení. Výkon zkušeného rozhočího Rojase byl po boji silně kritizován.

Penaltovou loterii zahájil přesnou střelou francouzský vicemistr Evropy André-Pierre Gignac, který v prvním utkání dal gól ze hry, a pak už přišly velké chvíle třicetiletého Guzmána.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.