Rubriky:

Ostatní

Čonbuk nesmí kvůli uplácení obhajovat triumf v Lize mistrů

18. ledna 2017 17:20 - Soul

Úřadující vítěz asijské Ligy mistrů Čonbuk Motors nebude smět letos z disciplinárních důvodů obhajovat loňský titul. Asijská fotbalová konfederace vyřadila korejský tým z letošního ročníku soutěže kvůli úplatkářskému skandálu z roku 2013.

 

Albert Gea, Reuters

Čonbuk pyká za chování svého skauta, jenž byl loni v květnu obviněn z uplácení dvou prvoligových rozhodčích. Dostal za to u soudu šestiměsíční podmíněný trest, klubu pak disciplinární komise svazu udělila pokutu a odebrala mu devět ligových bodů.

I tak skončil Čonbuk v domácí soutěži druhý a kvalifikoval se do Ligy mistrů, dnes ho však kontinentální federace vyřadila.

Čonbuk vyhrál Ligu mistrů podruhé v historii loni v listopadu po finálovém vítězství nad týmem Al Ajn ze Spojených arabských emirátů. Zahrál si díky tomu na prosincovém mistrovství světa klubů, kde obsadil páté místo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.