Rubriky:

Ostatní

Míša z Edenu hrdinou Nezkrotných lvů. Slávista nadchl Kamerun

19. ledna 2017 15:21 - Libreville

Pěkná trefa. Vítězná a hodně důležitá. Fotbalisté Kamerunu ve svém druhém utkání afrického šampionátu otočili skóre a porazili nováčka turnaje Guineu-Bissau 2:1. O vítěznou trefu Nezkrotných lvů se postaral Michael Ngadeu-Ngadjui. Obránce pražské Slavie tak přiblížil svůj tým k postupu ze skupiny a stal se hrdinou temperamentních kamerunských fanoušků.

Sešívaní mají na africkém šampionátu dva zástupce. Kamerunce Ngadea a Deliho z Pobřeží slonoviny. Kouč Slavie neskrývá, že má jisté dilema. Dvě z podzimních opor musí pro velkou část zimní přípravy oželet.

„Třeba v Anglii tenhle problém znají. Přeju klukům úspěch, ale na druhé straně bych je měl rád co nejdříve zpět. Uvidíme, jak se bude jejich týmům dařit. Finále je 5. února, takže hrozí, že přijedou až poté. Je to trochu komplikace, ale musíme to vzít jako realitu," krčí Jaroslav Šilhavý rameny.

Sloni zatím hráli v Gabonu jen jednou a remizovali s Togem, Kamerunce postup nejspíš nemine.

„V prvním poločase jsem hráče nepoznával. Nebyli Nezkrotnými lvy, ale spíš zkrocenými. Po přestávce však kluci konečně začali hrát jako tým, bojovali jeden za druhého a nakonec jsme zaslouženě vyhráli," oddechl si Hugo Broos, Belgičan na lavičce Kamerunu.

Samozřejmě hlavně díky Míšovi z Edenu!

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní