Rubriky:

Ostatní

Živě

Boží ruka číslo 2! Hvězda si ani po třiceti letech nedá pokoj, tentokrát smečovala vedle

17. března 2017 07:34 - Suwon

Na to se nezapomíná. Parádní rány do šibenice, ale i gól rukou ve čtvrtfinále mistrovství světa 1986. Tak fanoušci mají v paměti navždy zapsaného argentinského fotbalového Boha Diega Maradonu. Ten jim navíc čas od času své kousky připomene. Jako třeba na exhibičním fotbálku v rámci losování mistrovství světa hráčů do 20 let v Koreji. Tam byla k vidění Božská ruka číslo 2!

sntv

Nešlo o žádný důležitý mač, spíš to byla velká show a Maradona byl v hlavní roli. Když dal gól, křičel na celé kolo a máchal rukama, jako by šlo o životní trefu. Horní končetinu tenhle známý drobeček využil i při zakončení jednoho z útoků, kdy všem připomněl více než třicet let starý zásah z mistrovství světa, kdy dal rukou gól Anglii. Vyskočil tak vysoko, jak mu to jeho váha dovolila, a míč zasáhl rukou. Poslal jej sice mimo branku, ale...

Jestli tohle viděl někdo na Ostrovech, určitě se mu na vteřinu zastavilo i po letech srdce. V Koreji se ale všichni smáli. Komentátor šílel, soupeři se hlásili a chtěli pro hvězdu trest. Když Maradona vyfasoval za Božskou ruku žlutou kartu, ještě se divil. A fanoušci byli ve svém živlu. A co teprve za chvíli, kdy Argentinec nasimuloval penaltu. Tu šestapadesátiletý chlapík následně proměnil a teatrálně se pověsil do sítě.

Po zápase si pak známý Argentinec dokonce vyměnil se soupeřem dres. Své vysportované tělo ale raději neukázal, pod trikem měl totiž ještě jedno náhradní. Vzpomínat se ale stejně bude nejvíc na Božskou ruku číslo 2.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.