Rubriky:

Ostatní

Trávníkáři trpí nemocí z povolání a štvou je trenéři. Trávník občas nenapravitelně poničí

24. března 2017 10:27 - Hradec Králové

To, jak připraví hřiště, hodně ovlivňuje kvalitu fotbalových zápasů. Na rozdíl od fotbalistů ale trávníkářům sezóna nikdy nekončí. „Trávníky rostou od jara do podzimu. Starat se o ně ale musíme i v zimě, kdy je napadají choroby, které trávník ničí,“ vysvětluje předseda The Institute of Groundsmanship ČR Michal Koťan. Starosti trávníkářům nedělají jen choroby a počasí, občas je štvou i trenéři a hráči. „Jsou trenéři, kteří se k trávníkům chovají slušně a jsou trenéři, které nemáme rádi,“ říká Koťan. Proč? To se dozvíte v následujícím videu.

Sport.cz

Trávníkáři také přiznávají, že trpí nemocí z povolání. Když se dívají na fotbalový zápas jako diváci, výkony hráčů jsou pro ně až druhořadé. Nejvíc je zajímá, jak vypadá trávník. „Koukám na televizi a říkám si, jé, vždyť oni tam mají taky fleky," dodává trávníkář FC Slavia Hradec Králové Ivo Křižák.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.