Rubriky:

Ostatní

Anděl spásy Siegl sahal po zázračné remíze, Kuka ho však odřízl od rozhodčích

2. května 2017 18:50 - Zdice

Jarní část projektu Středočeského krajského fotbalového svazu Dneska první liga! začala ve Zdicích utkáním I. B třídy skupiny E. Domácí Olympie přivítala favorizovaný Komárov, který podzimní vzájemný duel vyhrál 10:1. Velkolepá událost pro celé Berounsko přilákala na tisícovku diváků, což je dvacetkrát více než na jiná utkání Olympie. Zdice se s patronem Horstem Sieglem dostaly na dostřel remíze, ale nakonec podlehly Komárovu s patronem Pavlem Kukou 2:3.

Projekt Dneska první liga! dává klubům na krajské úrovni příležitost zažít zápas v kulisách profesionálního fotbalu na nejvyšší úrovni. Půl hodiny před výkopem se rozjela předzápasová show baviče a všeuměla Jakuba Koháka a televizního komentátora Pavla Čapka, kteří dostanou diváky do varu. Patroni Horst Siegl a Pavel Kuka tráví poslední minuty se svými dočasnými týmy v kabině a dávají k dobru své rady a zkušenosti.

Sparťan Siegl dokázal na podzim jako patron Sokolče se svým týmem otočit stav z 0:3 na 4:3 a mnoho nechybělo, aby k velkému zvratu přispěl i ve Zdicích. Opět se mohl stát andělem spásy. Slávista Kuka ho ovšem trumfl. „Když potkáte rozhodčího na parkovišti, tak máte náskok a jistotu, že pak už se Sigi do kabiny rozhodčích nedostane," uvedl s úsměvem a nadsázkou. Jinak čtveřici ženských rozhodčích v čele s Dagmar Žákovou vysekl poklonu.

„Na podzim jsme se zaměřili více na východní část Středočeského kraje a na jaře naopak navštívíme s naší show tři kluby v jeho západní polovině. Po Zdicích se bude hrát v Rožmitálu a na závěr v Hřebči," avizuje Miroslav Liba, předseda Středočeského krajského fotbalového svazu.

Atmosféru fotbalové akce můžete nasát z přiloženého videa.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní