Rubriky:

Ostatní

Pošťák žádné překvapení nedoručil. Peltu nahradí jeden z trojlístku adeptů, Berbr obhajuje

15. května 2017 11:45 - Praha
(Aktualizováno: 15. května 2017 12:19)

Páteční stav se nezměnil, poštou již žádná vážná přihláška na Strahov nedorazila. Fotbalová asociace ČR (FAČR) tak ještě před pondělním polednem zveřejnila seznam kandidatur na volební valnou hromadu. O funkci předsedy se ucházejí Petr Fousek, Martin Malík a Libor Duba. Jeden z nich nahradí současného šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu, který je v souvislosti s dotačním skandálem ve vazbě.

Sport.cz

Kontroverzní místopředseda Roman Berbr na šéfa kandidovat nebude, svou přihlášku z vazby stáhl také Miroslav Pelta. Na předsedu tedy kandidují zkušený mezinárodní funkcionář Petr Fousek, šéf Ondrášovky Libor Duba a šéf STES Martin Malík.

Jinak ovšem Berbr své pozice rozhodně nevyklízí. Naopak. Sám bude znovu obhajovat post místopředsedy a jedinou kandidátkou na funkci předsedkyně řídící komise za Čechy je Dagmar Damková, kterou Berbr v nadsázce tituluje jako svoji polomanželku.

Do výkonného výboru by se po letech jako moravský místopředseda chtěl vrátit zkušený olomoucký funkcionář Jiří Kubíček. Soupeřem mu mimo jiné bude i internacionál Karel Kula.

Zajímavá bude i bitva o člena výkonného výboru za ligu. Dušan Svoboda ze Sparty, který je zároveň šéfem LFA, narazí na Tomáše Paclíka, majitele rivalské Viktorie Plzeň.

Valná hromada se koná 2. června v Praze.

Oficiální návrhy na zařazení na kadidátní listinu:
Předseda
Ing. Martin MALÍK (21.6.1970)
Ing. Petr FOUSEK (19.11.1962)
Ing. Libor DUBA (16.6.1982)
Místopředseda za Moravu
Zdeněk ZLÁMAL (17.5.1956)
Mgr. František JURA (25.1.1969)
Mgr. Jiří KUBÍČEK (7.4.1956)
Karel KULA (10.8.1963)
Místopředseda za Čechy
Roman BERBR (23.6.1954)
JUDr. PhDr. Petr MLSNA, Ph.D. (13.11.1978)
Miroslav LIBA (4.12.1958)
Předsedkyně řídící komise pro Čechy
Mgr. Dagmar DAMKOVÁ (29.12.1974)
Předseda řídící komise pro Moravu
Pavel BLAHA (28.9.1964)
Mgr. František JURA (25.1.1969)
Ing. Pavel NEZVAL (9.9.1958)
Ing. Alan JANČÍK (6.5.1968)
Člen výkonného výboru za Čechy
Miroslav LIBA (4.12.1958)
Ing. Rostislav VOTÍK (22.6.1955)
Ladislav ČIČMANEC (20.7.1956)
Michal FISCHER (25.9.1965)
JUDr. PhDr. Petr MLSNA, Ph.D. (13.11.1978)
Mgr. Michal BLASCHKE (16.7.1969)
Člen výkonného výboru za Moravu
Miroslav VRZÁČEK (1.5.1945)
Mgr. František JURA (25.1.1969)
Karel KULA (10.8.1963)
Pavel BRÍMUS (6.10.1961)
Mgr. Stanislav KALÁB (9.5.1951)
Pavel BLAHA (28.9.1964)
Člen výkonného výboru za ligu
RNDr. Tomáš PACLÍK (13.2.1966)
Ing. Dušan SVOBODA (15.12.1974)
Ing. Miroslav DVOŘÁK (3.9.1962)
dos, Sport.cz

Kdo bude novým předsedou FAČR?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní