Hrál si na Panenku, ale byl za břídila. Zpackanou penaltu napravil až syn legendy

Čondžu

Nakonec žádné drama a hladká výhra 4:0. Fotbalisté Francie ovšem nevstoupili do utkání s Vietnamem na mistrovství světa hráčů do 20 let v Jižní Koreji vůbec dobře. Jejich útočník Jean-Kévin Augustin si totiž hrál na Antonína Panenku, ale pokutový kop hned v 7. minutě zpackal. Skóre tedy musel otevřít až Marcus Thuram, syn legendárního francouzského reprezentanta Liliama Thurama. Koukněte se a uvidíte, že vršovický dloubák nemůže kopat každý...

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mladí Francouzi deklasovali na MS dvacítek VietnamVideo: sntv

Klokan století má spoustu následníků, kteří cizelérsky dloubnutou penaltu á la Antonín Panenka ovládají.

Mladý Francouz si na podobný kousek nejspíš nechá na dlouho zajít chuť. Lážo plážo míč podkopl, jenže ouha - balón pleskl jen do břevna, odrazil se do brankáře Dunga, od něhož směřoval do sítě, ale gólman ještě stačil situaci zachránit.

Jean-Kévin Augustin zkoprněl a jen nevěřícně zíral, co se stalo. Nemusel však smutnit dlouho. Mladý Thuram brzy skóre přece jen otevřel a sám Augustin pak dvěma góly ze hry ještě do přestávky přispěl k hladké výhře 4:0, jež tým galského kohouta posouvá k bezproblémovému postupu ze skupiny.