Rubriky:

Ostatní

Na Stade de France uctí oběti terorismu za zvuků hitu Oasis

12. června 2017 21:15 - Paříž

Za doprovodu hitu skupiny Oasis uctí fotbalisté Francie a Anglie v úterním přípravném utkání památku obětí nedávných teroristických útoků v Manchesteru a Londýně. Na trávník stadionu Stade de France nastoupí oba týmy za zvuků písně "Don't Look Back in Anger" (Neohlížej se ve vzteku).

 

Charles Platiau, Reuters

Tato skladba manchesterské kapely ze slavného alba (What's the Story) Morning Glory? z roku 1995 zazněla v posledních dnech několikrát jako připomínka obětí terorismu v Británii. Minulý týden ji na charitativním koncertě v Manchesteru zazpívali Chris Martin z Coldplay a Ariana Grandeové. Právě koncert americké zpěvačky v Manchesteru 22. května se stal terčem teroristů, jejichž sebevražedný atentát si vyžádal 22 mrtvých a desítky zraněných.

Na počest obětí teroristů v Británii pořadatelé navíc prohodí pořadí státních hymen, jejichž text poběží na obří obrazovce na stadionu. Hráči obou týmů se také před zápasem společně vyfotí a budou s fanoušky držet minutu ticha.

I Francie byla v posledních letech dějištěm několika teroristických útoků. Jeden z nich se odehrál v listopadu 2015 u Stade de France, kde se právě konal zápas Francie s Německem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní