Rubriky:

Ostatní

Neskutečné. Argentinský fotbalista píchal soupeře jehlou a hrozí mu vyhazov

15. června 2017 16:33 - Buenos Aires

Jihoameričané jsou často horké hlavy. Poslední případ z argentinského Buenos Aires je ale hodně za hranou. Fotbalista klubu Sport Club Pacífico ze čtvrté ligy se přiznal, že v soubojích v pohárovém utkání se slavnými Estudiantes si pomáhal pícháním jehlou. Od vedení klubu, který po výhře 3:2 senzačně postoupil, mu za to hrozí propuštění.

 

Profimedia.cz

Stoper Federico Allende v rozhovoru po utkání uvedl, že se inspiroval u trenéra argentinských mistrů světa z roku 1986 Carlose Bilarda, který si během hráčské kariéry podobně nečistými triky pomáhal. V zápase s Estudiantes to odnesl útočník Juan Otero.

"Musel jsem se obrátit k velkému Bilardovi a toho chudáka (Otera) to úplně rozhodilo," prohlásil Allende. "Ale co jsem měl dělat? Věděli jsme, že musíme hrát zákeřně, protože to hráči z první ligy nemají rádi. Asi mě nenávidí, ale takový je fotbal," přidal.

Otero si během zápasu na Allendeho několikrát stěžoval u rozhodčího, ten však nezasáhl. "Vím, že to pro něj byl největší zápas v životě, ale pořád je to jen fotbal," prohlásil na soupeřovu adresu kolumbijský útočník.

Incident však nenechal chladným předsedu Pacífica Héctora Moncada, podle kterého Allendeho chování zastínilo slavné vítězství, a doporučil obráncovo propuštění. "Jsem v šoku, protože znehodnotil práci celého týmu," řekl funkcionář.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní