Rubriky:

Ostatní

Do Prahy přijíždí Leicester a Everton. Obhájí Sparta titul na prestižním turnaji?

19. července 2017 11:32 - Praha

Praha hostí sedmý ročník Generali CEE Cupu. Mezinárodní fotbalový turnaj mládežnických týmů proběhne od 20. do 26. července. Zatímco v minulosti se na akci pro hráče do 19 let představili zástupci Brazílie, Austrálie nebo Číny, letos se zúčastní hned tři kluby z Anglie. Prvenství z předchozích dvou let bude obhajovat Sparta.

CEE Cup

Nechybělo mnoho a v tomto roce by do Prahy zavítal i celek z Afriky. Účast nigerijského Realu Sapphire však podle organizátorů ztroskotala na vyřizování víz. Klubem, který dorazí z největší dálky, bude kanadský Prostars FC. Anglickou kopanou budou zastupovat fotbalisté Burnley, Evertonu a Leicesteru. Z Makedonie opět přijede výběr z akademie Gorana Panděva.

V Praze se také představí Altinordu FK. Kvalitu vyhlášené turecké akademie poznali čeští fanoušci během loňského podzimu, kdy místní celek vyřadil Spartu v dorostenecké Lize mistrů. Nyní se tým z Izmiru potká ve skupině D se Slavií a rumunskou Academií de Fotbal Sport Team. Sparta se na cestě za třetím triumfem v řadě utká ve skupině A s Burnley a Prostars. Dalšími účastníky turnaje budou bosenské FK Sarajevo, slovenská Nitra a maďarské Györ ETO.

Vstupné jde na dobročinné účely

Základní skupiny probíhají od čtvrtka do soboty. Semifinále je na programu 24. července. Všechny zápasy se hrají na strahovských stadiónech vyjma jediného.

Finálový duel se koná ve středu 26. července od 18:00 v Ďolíčku. Zároveň se v rámci CEE Cupu jedná o jediné střetnutí, na které je potřeba zakoupit vstupenku. Výtěžek z návštěvy na závěrečný souboj bude opět věnován na konto UNICEF. „Letošní příspěvek bude směřovat do Rwandy, kde trpí chronickou podvýživou 38 procent dětí. Diváci svým vstupným přispějí na nákup odolných plodin, nebo podporu projektu dobytčích bank, které mohou pomoct z dlouhodobého hlediska," vysvětluje výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

V Ďolíčku se před finálovým utkáním bude od 15:00 konat Living Solution Kid´s football day. Na děti čeká fotbalová školka, umělecká vystoupení a odměny za fotbalové výkony.

Kompletní program turnaje naleznete na stránce CEE Cupu.

dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní