Rubriky:

Ostatní

S Argentinou a Uruguayí se bude ucházet o MS 2030 ještě Paraguay

4. října 2017 22:36 - Buenos Aires

K chystané společné kandidatuře Uruguaye a Argentiny na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030 se přidala ještě Paraguay. Prezidenti těchto tří jihoamerických států to dnes oznámili v Buenos Aires.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hlavní část turnaje by měla hostit Argentina, která poskytne šest až osm stadionů. V obou dalších zemích by se mělo hrát ve dvou nebo třech městech. "Původní myšlenka se zrodila v Uruguayi a nám netrvalo ani minutu, než jsme s ní vyslovili souhlas. Stejně jako posléze s připojením Paraguaye, která dává naší kandidatuře ještě větší sílu," uvedl argentinský prezident Mauricio Macri.

Do Uruguaye by se tak MS vrátilo přesně po sto letech od premiérového šampionátu, který tehdy vyvrcholil finálovým vítězstvím domácího týmu nad Argentinou. "Určitě se najdou i jiné země, které by šampionát rády hostily, ale stoleté výročí prvního mistrovství světa právě v Uruguayi dodává této nabídce velkou atraktivitu," řekl prezident Paraguaye Horacio Cartes.

V Jižní Americe se následně konaly ještě čtyři závěrečné turnaje, naposledy v roce 2014 v Brazílii. Argentina uspořádala fotbalové MS v roce 1978.

Od roku 2026 bude na MS startovat 48 týmů místo dosavadních 32. O šampionát v roce 2030 má zájem také Čína, předseda UEFA Aleksander Čeferin zase prohlásil, že pořadatel by měl být z Evropy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.