Smrž s Hulešem v kvalifikaci opět nepřekvapili

MUGELLO

První kvalifikační trénink na nedělní Velkou cenu Itálie opět nevyšel českým motocyklistům Jakubovi Smržovi a Jaroslavu Hulešovi. Ve třídě do 250 ccm jim patří mezi pětadvaceti jezdci 20. a 21. místo, což je zatím stejně jako při předchozím závodě ve Francii řadí na startovním roštu do páté a šesté řady.

Valentino Rossi ztratil v první kvalifikaci na Lorise Capirossiho 0,014 s.

První kvalifikaci čtvrtlitrů ovládl vedoucí muž šampionátu Manuel Poggiali ze San Marina na aprilii, jenž byl rychlejší téměř o šest sekund.

V královské třídě MotoGP vybojoval provizorní pole position exmistr světa Loris Capirossi z Itálie na ducati před krajanem. Obhájce titulu a vedoucí závodník průběžného pořadí šampionátu Valentino Rossi byl druhý.

Italskou trojku doplnil Max Biaggi na hondě, první řadu zkompletoval čtvrtým místem vítěz předcházející Velké ceny Francie Španěl Sete Gibernau. Ve stopětadvacítkách byl nejrychlejší Japonec Jouiči Ui na aprilii.

O pořadí na startovním roštu definitivně rozhodnou sobotní kvalifikační časy.