Rubriky:

Ostatní

Živě

Tvrdý trest pro majitele klubu! Za napadení bývalého trenéra národního týmu nesmí přes rok na stadión

12. října 2017 13:06 - Bern

Předseda švýcarského fotbalového klubu FC Sion Christian Constantin nesmí kvůli napadení televizního analytika během ligového zápasu 14 měsíců na stadión. Kromě toho byl potrestán i pokutou ve výši sto tisíc franků (zhruba 2,2 miliónu korun).

Šedesátiletý Constantin minulý měsíc při utkání s Luganem udeřil u postranní čáry do obličeje bývalého trenéra švýcarského národního týmu Rolfa Fringera, který nyní pracuje jako analytik. Závěr incidentu, při němž Fringer skončil na zemi, zachytily televizní kamery.

Úspěšný podnikatel Constantin v následném televizním rozhovoru konflikt přiznal. Podle něj šlo o vyřizování starých účtů, neboť Fringer nevybíravě kritizoval jeho působení ve vedení klubu.

Již dříve se Constantin až do uzavření vyšetřování vzdal funkce v organizačním výboru, který pracuje na kandidatuře Sionu na uspořádání zimních olympijských her v roce 2026.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.