Rivalita až za hrob. Superclásico znovu přineslo divočinu i výstavní gól

Buenos Aires

Duel, který nikdy nenudí. Deník Daily Telegraph označil argentinské derby o krále Buenos Aires mezi Boca Juniors a River Plate jako největší klubovou rivalitu ve světovém fotbalu. O víkendu bylo Superclásico znovu na pořadu a nezklamalo. V přiloženém videu se můžete podívat na gól, který vystřihl Leonardo Ponzio.

Parádní dalekonosná rána v argentinské lize

Nesmiřitelné rivaly podle některých zdrojů podporuje více než 70% všech argentinských fotbalových fanoušků. Boca si nárokuje 40%, River 33%. Většina tak byla o víkendu spokojená. Boca na hřišti soupeře zvítězila 2:1 a po osmi kolech vede Superligu s plným počtem bodů, zatímco River Plate patří až třináctá příčka.

Domácím tak nepomohla ani parádní trefa 35letého záložníka Leonarda Ponzia. V 69. minutě, kdy už oba nesmiřitelní dohrávali bez vyloučených hráčů o deseti, vyrovnal na 1:1. Derby však hned o čtyři minuty později opanoval lídr tabulky.