Argentina - Nigérie 2:4Šok při přípravě. Argentinská hvězda zkolabovala. Španělé ztratili náskok, Němci natáhli sérii

Argentinský útočník Sergio Agüero nedohrál dnešní přípravný zápas s Nigérií. Devětadvacetiletý fotbalista Manchesteru City musel o přestávce utkání v Krasnodaru střídat, protože zkolaboval v šatně, podle vyjádření svazu je však v pořádku. Argentina bez něj neudržela vedení a prohrála 2:4.

Argentinci Ángel di María (vlevo) a střelec gólu Sergio Agüero se radují při utkání s Nigérií v ruském Krasnodaru.

Pro Agüera přitom začal zápas skvěle a v 36. minutě poslal vicemistry světa do dvoubrankového vedení. Zaznamenal už 36. gól za Argentinu a osamostatnil se před Hernánem Crespem na třetím místě v pořadí nejlepších střelců argentinské reprezentace. Víc branek mají na kontě pouze Gabriel Batistuta (54) a Lionel Messi (61).

Do druhého poločasu už Agüero nezasáhl, protože údajně zkolaboval v šatně a byl převezen do nemocnice na vyšetření. Argentina pak bez své hvězdy neudržela vedení 2:1 a Nigérie ve druhém poločase díky dvěma gólům Iwobiho a jedné brance Idowua rozhodla o vítězství.

Lékař argentinské reprezentace Donato Villani, který Agüera do nemocnice doprovázel, posléze uvedl, že šlo pouze o preventivní opatření. "Vzhledem k tomu, že v patnácti letech se podrobil operaci kvůli potížím se srdcem, jsme se chtěli ujistit, že o nic nejde," citovala ho agentura AFP.

Němci v nastavení zachránili remízu s Francií

Mistři světa z Německa v přípravním utkání s Francií vybojovali v nastavení remízu 2:2 a neprohráli už 21 zápasů. Úspěšnou sérii natáhlo i Španělsko, které remizovalo v Rusku 3:3, když promarnilo dvoubrankové vedení.

Německo naposledy prohrálo loni v červenci v semifinále mistrovství Evropy právě s Francií a blízko mělo k porážce i dnes v Kolíně nad Rýnem. Hosty sice dvakrát poslal do vedení Lacazette, ale remízu mistrům světa zachránil ve třetí minutě nastavení střídající Stindl. Na 1:1 před tím vyrovnal Werner. Výběr trenéra Joachima Löwa během své série bez porážky 16 zápasů vyhrál.

Za Španělsko se dvakrát prosadil Ramos a pokaždé z penalty - nejprve v 35. minutě zvýšil na 2:0, podruhé po přestávce po gólech Smolova a Mirančuka vrátil hostům vedení. Poslední slovo však patřilo Rusku, když druhým zásahem v utkání vyrovnal na konečných 3:3 Smolov.

Ruský útočník prvním gólem ukončil pět zápasů trvající španělskou neprůstřelnost. Tým trenéra Julena Lopeteguiho výběr naposledy inkasoval v červnu v kvalifikaci mistrovství světa při výhře 2:1 nad Makedonií. Pak si poradil 3:0 s Itálií, 8:0 s Lichtenštejnskem, 3:0 s Albánií, 1:0 s Izraelem a naposledy zdolal v přípravě 5:0 Kostariku. Celkem už Španělé neprohráli 16 utkání za sebou.

O vítězství Belgie nad Japonskem rozhodl v Bruggách v 72. minutě Lukaku a stal se nejlepším střelcem v historii reprezentace. Čtyřiadvacetiletý útočník si připsal 31. zásah v národním týmu a v čele pořadí se osamostatnil před Bernardem Voorhoofem a Paulem van Himstem.

Výsledky přípravných fotbalových utkání
Přípravná fotbalová utkání:
Ulsan: Korea - Srbsko 1:1 (0:0)
Branky: 62. Ku Ča-čchol z pen. - 59. Ljajič.
Dauhá: Katar - Island 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Muntari - 26. Kjartansson.
Krasnodar: Argentina - Nigérie 2:4 (2:1)
Branky: 27. Banega, 37. Agüero - 52. a 73. Iwobi, 44. Iheanacho, 54. Idowu.
Trnava: Slovensko - Norsko 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Duda.
Petrohrad: Rusko - Španělsko 3:3 (1:2)
Branky: 41. a 70. Smolov, 51. Mirančuk - 35. z pen. a 53. z pen. Ramos, 9. Alba.
Bukurešť: Rumunsko - Nizozemsko 0:3 (0:0)
Branky: 47. Depay, 56. Babel, 81. L. De Jong
Budapešť: Maďarsko - Kostarika 1:0 (1:0)
Branka: 37. Nikolics.
Cardiff: Wales - Panama 1:1 (0:0)
Branky: 75. Lawrence - 90.+3 Cooper.
Vídeň: Rakousko - Uruguay 2:1 (1:1)
Branky: 5. Sabitzer, 87. Schaub - 10. Cavani.