Brno - Bohemians 1905 2:0Vítězem Tipsport ligy se stali fotbalisté Brna

Fotbalovou Tipsport ligu ovládli hráči Brna. Ve finále na pražském Vyšehradě porazili Bohemians 1905 2:0. Na třetím místě skončil Hradec Králové, který v dopoledním souboji o třetí místo porazil 3:1 Frýdek-Místek.

Miloš Kratochvíl z Brna (uprostřed) se raduje z gólu proti Bohemians 1905.

První poločas finále nabídl spíše soubojový fotbal s minimem vyložených šancí. Aktivnější Klokani poprvé zahrozili po deseti minutách, kdy těsně nad bránu hlavičkoval Dostál. Další nadějnou akci Bohemians zhatil ofsajd Reitera. Brno kontrovalo Bazeljukovou střelou vedle. Největší šance se zrodila dvě minuty před pauzou, kdy Krch vysunul za obranu Moravanů Kabajeva. Ruský útočník ale kromě brankáře Melichárka přehodil i bránu.

Do druhé půle vyměnily oba týmy téměř celé jedenáctky. Herně se zvedla hlavně Zbrojovka a odměnou jí byly dva góly. V 70. minutě Kratochvíl z přímého kopu překvapil náhradního brankáře Bohemians Koubu. Mladý brankář neměl čisté svědomí ani tři minuty před koncem, kdy ho dalekonosnou ránou překonal Vraštil.

V souboji o 3. místo poslal Votroky do vedení už v 7. minutě Miker. Na 2:0 zvýšil po rohovém kopu ve 24. minutě Súkenník. Minutu před koncem nejprve snížil Macej, ale prakticky vzápětí vstřelil třetí branku Hradce Plašil.

Fotbalová Tipsport liga (Praha-Vyšehrad):
O 3. místo:
Hradec Králové - Frýdek-Místek 3:1 (2:0)
Branky: 7. Miker, 24. Súkenník, 90. Plašil - 89. Macej.
Finále:
Brno - Bohemians 1905 2:0
Branky: 70. Kratochvíl, 87. Vraštil.
Bohemians - I. poločas: Fryšták - Dostál, Krch, Hůlka, Urdinov - Reiter, Jindřišek, Vaníček, Nečas - Mašek - Kabajev. II. poločas: Kouba - Bartek, Bederka, Šmíd, Kocič - Záviška, Vaníček, Martin Hašek ml., Luts - Lucas - Tetteh. Trenér: Martin Hašek st.
Brno: Melichárek (46. Halouska) - Vraštil, Kryštůfek, Pavlík, Sukup - Polák (60. Sedlák) - Acosta (60. Floder), Pilík (46. Krejčí), Kratochvíl (86. Zikl), Ashiru (46. Juhar) - Bazeljuk (46. Růsek). Trenér: Pivarník.