Rubriky:

Ostatní

Hřebík do Ostravy nejde, kandidátem Komňacký

15. června 2003 16:22 - OSTRAVA

Fotbalový Baník Ostrava den před zahájením letní přípravy na novou sezónu neměl hlavního trenéra. O víkendu už definitivně odmítl nabídku vedení klubu Jaroslav Hřebík, takže okruh kandidátů se zúžil na Pavla Vrbu, který vedl tým v závěru uplynulého ročníku, a Františka Komňackého, bývalého trenéra 1. FC Synot.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Hřebík se pár dnů rozmýšlel, ale teď do Ostravy vzkázal, že z rodinných důvodů nabídku nepřijímá. "Probírají se možnosti, jak by šlo v budoucnosti spolupracovat. Obě strany o to mají zájem," řekl tiskový mluvčí klubu Dalibor Záruba a vyvrátil spekulace, že Baník proto neposílí ani záložník Martin Hašek: "To s tím nesouvisí, záleží na rozhodnutí hráče."

Mezi kandidáty se objevuje jméno Františka Komňackého, který byl loni propuštěn ve staroměstském Synotu. "Existuje i varianta, že by tým převzal. Jasno chceme mít určitě v pondělí, kdy při začátku přípravy týmu představíme nového trenéra," slíbil Záruba.

Podle informací Práva se ještě dnes vedení Baníku dohodlo s Komňackého zaměstnavatelem i koučem na roční smlouvě, bývalý trenér Synotu by měl v Ostravě nastoupit ve středu až poté, co dokončí svůj závazek na Slovensku. V případě, že by Ostrava u Komňackého neuspěla, měla být funkce nabídnuta Pavlu Vrbovi.

Igor Bruzl

Zrušit