Gól nedal, ale opravil síť. Fanoušci šíleli nadšením

Melbourne/Praha

Sedm gólů a on nedal ani jediný. Přesto byl za hrdinu a vysloužil si největší aplaus. Křídelník týmu Melbourne Victory se totiž proměnil v opraváře roztržené sítě a fanoušci to dokázali náležitě ocenit. Nebýt jeho, z vítězství by nebylo nic, zápas by se s dírou v síti nedohrál.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Fotbalista sklidil aplaus poté, co opravil síťVideo: sntv

Tým Melbourne mířil k pohodovému vítězství, jenže přišel nečekaný zádrhel. Když v 63. minutě vypálil Leroy George do boční sítě, zela po jeho dělovce v horním rohu branky pořádná díra. Síť se utrhla a fanoušci nejspíš zírali. Jenže nadšení brzy opadlo, bez nápravy „škod" nemohl zápas pokračovat. A domácí nebyli na podobný karambol úplně připravení.

Než by se vyměnila síť, trvalo by to věčnost. A tak funkcionáři zvolili nejjednodušší možné řešení. Gólman držel síť a jeden z činovníků za pomoci lepenky napravoval škody u tyče. Na břevno ale nedosáhl, a tak vzal bafuňář do náruče za nadšeného burácení fanoušků domácího křídelníka Barbarousese. Ten „opravu" dokončil a byl za hrdinu.

Sudí na konci nastavil utkání o osm minut, na výhře týmu Melbourne Victory 5:2 se ale nic nezměnilo.