Rubriky:

Ostatní

Jihoamerické země chtějí fotbalové MS se 48 týmy už v Kataru

12. dubna 2018 19:19 - Buenos Aires

Členské svazy jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL požadují, aby už při mistrovství světa v Kataru v roce 2022 byl počet účastníků rozšířen na 48. S takovým formátem se v současnosti počítá až pro šampionát v roce 2026, představitelé jihoamerických zemí dnes nicméně na kongresu v Buenos Aires předali prezidentovi světové federace FIFA Giannimu Infantinovi žádost o dřívější rozšíření startovního pole.

 

Martin Acosta, Reuters

Infantinovi předal písemný dokument šéf CONMEBOL Alejandro Dominguez, výzvu podepsalo všech deset členských zemí z jihoamerické zóny. "Požadujeme, aby se mistrovství světa v roce 2022 hrálo se 48 týmy," řekl paraguayský funkcionář.

S účastí 48 týmů namísto dosavadních 32 se počítá až od roku 2026. FIFA o tom rozhodla vloni v lednu. Turnaj bude rozdělen do 16 skupin po třech účastnících, celkem se odehraje 80 zápasů. Pořadatel bude vybrán v červnu a rozhodovat se bude mezi Marokem a společnou kandidaturou USA, Mexika a Kanady.

CONMEBOL má v současném systému čtyři jistá účastnická místa a o páté usiluje v mezikontinentální baráži. Po rozšíření počtu zúčastněných zemí získá Jižní Amerika další dvě jistá místa navíc.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní