Rubriky:

Ostatní

Malý Tomík si s tátou v zápase na rozloučenou zahraje, Rosického bratr bude mít asi smůlu

24. dubna 2018 13:30 - Praha

Bude to velká sláva. A taky velké loučení - sparťana Tomáše Rosického. Na červnový zápas dorazí na Letnou velké hvězdy. Při tátově rozlučce se po letenském trávníku proběhne i syn Tomík, Rosického bratr Jiří ale bude mít nejspíš smůlu. „Ještě uvidím, jestli se pro něj najde v nominaci místo, ale moc dobře to s ním nevypadá. Zvlášť když předevčírem prohrál s našimi Šestajovicemi 1:4 se Zelenčí,“ dobíral si Tomáš staršího bráchu, jemuž ani působení v rezervě madridského Atlétika nejspíš nepomůže, aby si se slavným sourozencem zahrál 9. června exhibiční zápas na rozloučenou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tomáš ale nakonec samozřejmě svolí, aby i Jiří v sobotním červnovém podvečeru na pražské Letné nastoupil.

„Bude to hodně emotivní, takže bych samo sebou chtěl do exhibice zatáhnout celou rodinu," přiznává Rosický, že se mu honí hlavou spousta nápadů, jak celé odpoledne zorganizovat a zrežírovat, aby si na své přišli pozvaní hráči a pochopitelně i diváci.

Myšlenek a nápadů má dokonce tolik, že ho to samotného překvapuje. „S rozlučkovým utkáním je víc práce, než jsem si představoval. Nečekal jsem, že to bude tak náročné," nepopírá, že přípravy na duel, v němž v jednom týmu nastoupí jeho někdejší spoluhráči z české reprezentace a v druhém borci z Dortmundu, Arsenalu a Sparty, mu zabírají spoustu času.

„Ale je to zajímavá práce. Stejně jako mé současné funkcionářské působení ve Spartě," tvrdí.

Ze všeho nejdřív se sháněl po trenérech, které nominované výběry povedou. „Karel Brückner slíbil, že přijede, Arséne Wenger také. Jenže poslední události v Arsenalu a ohlášený Wengerův odchod situaci trochu mění, takže nic nemohu slíbit na sto procent," krčí rameny Rosický.

S hráči je to podobné... „Honza Koller, Karel Poborský, Milan Baroš, Marek Jankulovski i třeba Pavel Nedvěd slíbili, že stoprocentně dorazí. Ale třeba Vláďa Šmicer, Patrik Berger a Tomáš Ujfaluši se už teď omluvili, protože mají rok rezervované nějaké slavné golfové hřiště, na kterém budou hrát," předčítal, s kým počítá a s kým nikoli.

Situaci mu komplikuje pochopitelně i červnový termín. Jeho letenský zápas na rozloučenou je totiž naplánován na 9. června, tedy pět dnů před zahájením mistrovství světa v Rusku. I proto omluvy některých pozvaných hráčů.

„Cesc Fábregas se ovšem ve španělské reprezentaci už dlouho neobjevil, takže mě ujistil, že přijede. Flamini, Hleb, Sahin, Metzelder, stejně jako brazilští kluci z Dortmundu také. Na Letné by se mohla sejít spousta světových fotbalistů, takže doufám, že si s plnými ochozy zápas užiju se vším všudy," plánuje Rosický, že jeden poločas odehraje za reprezentaci a druhý za výběr hvězd, s nimiž hrával na klubové úrovni.

„Fotbal mi zatím nechybí, každodenní tréninky už teprve ne, ale na tohle utkání se moc těším. V kondici se zatím udržuji jen běháním a jízdou na kole, takže přemýšlím, jak se na rozlučku připravit. V Šestajovicích jsem už zaregistrovaný, takže bych si mohl jít zahrát okresní přebor. Ale třeba půjdu na exhibici z voleje," směje se Rosický.

Předprodej vstupenek na Rosického zápas na rozloučenou začíná pro permanentkáře Sparty ve středu v 10 hodin a končí v pátek v pravé poledne, kdy půjdou vstupenky za 350 a 550 korun do volného prodeje.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní