Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté Besiktase nenastoupili k dohrávce tureckého poháru

3. května 2018 20:43 - Ankara

Fotbalisté Besiktase nenastoupili k dohrávce semifinále tureckého poháru proti Fenerbahce. Zástupci mistrovského klubu nesouhlasili s tím, že se dnes mělo istanbulské derby dohrávat od 57. minuty, kdy bylo za stavu 0:0 kvůli útoku fanoušků Fenerbahce na trenéra Besiktase Senola Günese před dvěma týdny přerušeno.

 

Uncredited, ČTK/AP

Fenerbahce tak postoupilo do finále bez boje a 14. května se o trofej utká s Akhisarem. Besiktas nesmí hrát v příští sezóně poháru a musí vrátit čtyři milióny tureckých lir (20 miliónů korun), které získal za účinkování v soutěži v tomto ročníku.

Rozhodčí zápas 19. dubna předčasně ukončil poté, co trenéra Günese trefil do hlavy předmět hozený ze sektoru Fenerbahce a způsobil mu tržnou ránu. Besiktas následně nesouhlasil s rozhodnutím svazu, že se utkání bude dohrávat před prázdnými tribunami, a už před týdnem avizoval, že nenastoupí. Nepomohl mu ale ani soud, který jeho stížnost ve středu zamítl.

"Besiktas učinil obtížné rozhodnutí. Raději bych prohrál, než vyhrál tímto způsobem," řekl trenér postupujícího celku Aykut Kocaman. Fenerbahce dostalo za incident pokutu milión lir (asi pět miliónů korun) a svaz mu na tři domácí zápasy uzavřel hlediště.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní