Sparta postoupila v poháru, klíčem k úspěchu byl znovu Došek

BŘECLAV

Fotbalisté Sparty Praha si díky rychlému nástupu do druhého poločasu vybojovali postup do jarního čtvrtfinále Poháru ČMFS. V posledním utkání 4. kola vyhrál ve středu obhájce trofeje v Břeclavi nad tamním účastníkem třetí ligy 2:0. Velkou zásluhu na tom měl především Libor Došek, který dvě minuty po svém příchodu na trávník vstřelil vedoucí gól, vzápětí přidal kapitán mužstva Tomáš Sivok druhou branku.

Sparťan Karol Kisel centruje v pohárovém utkání proti Břeclavi.

Zápas začal k nemilému překvapení mnohých návštěvníků téměř o čtvrthodiny dříve, byť na webových stránkách fotbalového svazu je uveden výkop ve 14:30. "Normálně v tomto ročním období by měl zápas začínat ve 14:00, ale kvůli divákům jsme se snažili vyhovět a začít déle. Byla dohoda, že v případě nepříznivého počasí začnou o pět minut dříve," uvedl šéf profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas. Rozhodčí však neměli důvod začínat dříve, neboť v Břeclavi svítilo před výkopem slunce a viditelnost byla dobrá.

Sparta dorazila bez hráčů plnících reprezentační povinnosti, brankář Blažek a stoper Řepka jsou na marodce. Po čase proto dostal šanci i Václav Drobný, ale mnoho práce neměl. Prvoligový tým měl za úkol především útočit, což sice plnil, ale dlouho bez brankového úspěchu. Největší šanci spálil ve 24. minutě Kisel, který byl sám před brankou.

Co nedokázali sparťané před pauzou, to se jim povedlo během tří minut po ní. Střídající Došek hned po příchodu na trávník hlavou usměrnil centr od Rezka, vzápětí přidal Sivok stejným způsobem druhý gól, čímž se favorit uklidnil a zápas bez potíží dovedl do vítězného konce.

O složení čtvrtfinálových dvojic rozhodne losování.

MSK Břeclav - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky: 47. Došek, 48. Sivok. Rozhodčí: Jech - Pelikán, Kocourek. Diváci: 4500.
Sestava Sparty: Grigar - Zabavník, Sivok, Drobný, Kadlec - Kisel, Hušek (46. Došek), Sylvestre (78. Homola), Matušovič - Jun, Rezek (58. Kóňa). Trenér: Bílek.