Živě

Odvoláno, co bylo slíbeno. Slavii vadí, že se jí na přesun Superpoháru do Trnavy nikdo neptal

13. června 2019 11:37 - Trnava
(Aktualizováno: 13. června 2019 14:22)

Duel Československého Superpoháru se nakonec uskuteční v Trnavě, domácí Spartak v něm v sobotu 6. července nastoupí proti fotbalistům Slavie Praha. Zápas byl kvůli bezpečnosti přesunut z Dunajské Stredy, kde se měl uskutečnit podle původního plánu. Sešívaným vadí, že s nimi nikdo změnu dějiště utkání nekonzultoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sešívaní se na Žitný ostrov nepodívají. Původně naplánované dějiště v Dunajské Stredě organizátoři po připomínkách bezpečnostních složek přehodnotili. Trnavský klub o tom informoval na svém oficiálním webu.

Spartaku se nakonec podařilo prosadit, aby se duel hrál na Stadionu Antona Malatinského. Podle slov generálního manažera klubu Mariána Černého změnu potvrdil už i prezident Slovenského fotbalového svazu (SFZ) Ján Kováčik.

Slávista Tomáš Souček se raduje poté, co v první půli finále MOL Cupu proti Baníku proměnil nařízenou penaltu.

Vlastimil Vacek, Právo

"Jsme velmi šťastní, že se nám podařilo dostat finále do Trnavy. Byly to nelehké jednání se všemi stranami. Chtěli jsme zejména pro naše fanoušky a také z pohledu atraktivnosti, aby se hrálo u nás," líčí Černý pro oficiální stránku Spartaku.

Naopak sešívaným se nelíbí, že ke změně došlo zcela bez jejich vědomí. "Neuvěřitelně nás překvapují průběžná vyjádření, kde bude či nebude finále Československého poháru. S klubem tato vyjádření nejsou konzultována. Těšíme se na zápas, ale čekal bych, že se slovenská strana z loňské ostudy poučí," uvedl na twitteru Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie.

Následně reagoval i na podnět jednoho z fanoušků, že po loňské blamáži by očekával úplné zrušení poháru. "Je to možné. Máme svůj kredit a pravidla a tato neprofesionalita je opravdu zarážející," připustil Tvrdík.

"Přivítáme kvalitní české mužstvo, které v uplynulé sezoně hrálo čtvrtfinále Evropské ligy. Věřím, že zápas bude velkou reklamou na fotbal. Chci poděkovat všem, kteří byli při tomto procesu nápomocní. Nemalou roli sehrála i státní policie v čele s panem Grunským. Patří mu díky, že se souboj odehraje na Stadionu Antona Malatinského. Přeji si pěkný zážitek pro všechny fanoušky," pochvaluje si Černý.

Loni se v Bratislavě nehrálo

Obnovené duely vítězů Českého a Slovenského poháru změny provázejí. Podle původního plánu proběhl jen první ročník nového formátu Superpoháru, který po 24 letech obnovil tradici společných československých fotbalových soutěží. V červnu 2017 se z vítězství po penaltovém rozstřelu radovali hráči Zlína, kteří v řádné hrací době hráli s bratislavským Slovanem nerozhodně 1:1.

Loni se utkání z bezpečnostních důvodů na stadionu Pasienky v Bratislavě nakonec nekonalo. Slavia tedy pozvala Slovan k sobě do Edenu a pojmenovala prestižní zápas po Ferdinandu Daučíkovi, klubové legendě. Slovenský tým vyhrál 1:0.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.