Zlín, Budějovice a Jablonec jsou v semifinále Poháru ČMFS

Fotbalisté Českých Budějovic, Zlína a Jablonce doplnili pražskou Spartu v semifinále Poháru ČMFS. Rozhodly o tom středeční čtvrtfinálové zápasy. Budějovice se z postupu radují po domácí výhře 2:0 nad Slováckem, Zlín si doma zajistil semifinále proti Mladé Boleslavi v devadesáté minutě. Jablonečtí si dojeli pro tříbrankové vítězství do Plzně.

České Budějovice nastoupily doma proti Slovácku podle očekávání v nejsilnější možné sestavě, zatímco hostující trenér Malura šetřil své největší opory na důležitější boje o záchranu v Gambrinus lize. O postupu domácích rozhodl dvěma góly útočník Táborský. Poprvé se trefil již ve 2. minutě po předchozím krásném úniku Černého po levé straně. Druhou branku přidal efektní patičkou po rychlé akci Mrkvičky z 67. minuty.

Zlín byl v prvním poločase proti Mladé Boleslavi nebezpečnějším mužstvem, hlavním tahounem jeho akcí byl především rychlonohý Žůrek. Ten se ale prosadil až po změně stran, když v 50. minutě převzal nádherný pas za obranu a následně zakončil přesnou střelou k tyči. Jedenáct minut před koncem druhé půle ale vyrovnával hlavou Rajnoch po rohovém kopu Poláčka.

Zlín ale na vyrovnání odpověděl v 90. minutě. To se nejprve po druhé žluté kartě poroučel ze hřiště hostující Matějovský. Z následného přímého kopu pak našel výborný Žůrek hlavu Bronislava Červenky, který poslal domácí do semifinále.

<span>Jablonec posunul mezi poslední čtyři celky především Milan Petržela, který byl u všech branek. Ve třicáté minutě se dostal za obranu Plzně, ale jeho střelu ještě brankář Daněk vyrazil. K míči se ale dostal dobíhající Baranek a nekompromisní střelou ho poslal do sítě. Druhou branku dal Petržela sám po samostatném úniku ihned po startu druhé půle. V 70. minutě pak po faulu na Petrželu pak zahrával Baranek přímý kop, po němž přesnou střelou k levé tyči stanovil tříbrankový rozdíl ve prospěch Jablonce Eliáš.</span>

<span>Sparta si zajistila postup do semifinále již před startem jarní části ligy po vítězství 2:1 v Příbrami. Semifinálové dvojice se losují v pátek 27.4.</span>

<span><table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td>Čtvrtfinále poháru ČMFS: </td></tr><tr><td><a href="http://fotbal.sport.cz/clanek/112708-taborsky-poslal-ceske-budejovice-do-semifinale.html" target="_blank"><strong>Dynamo České Budějovice - 1.FC Slovácko 2:0 (1:0)</strong></a> </td></tr><tr><td>Branky: 2. a 69. Táborský. </td></tr><tr><td><a href="http://fotbal.sport.cz/clanek/112711-stridajici-cervenka-poslal-zlin-do-poharoveho-semifinale.html" target="_blank"><strong>FC Tescoma Zlín - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)</strong></a> </td></tr><tr><td>Branky: 51. Žůrek, 90. Červenka - 80. Rajnoch. </td></tr><tr><td><a href="http://fotbal.sport.cz/clanek/112710-jablonec-vysoko-zvitezil-v-plzni-a-postoupil-do-semifinale.html" target="_blank"><strong>Viktoria Plzeň - FK Jablonec 97 0:3 (0:1)</strong></a> </td></tr><tr><td>Branky: 29. Baranek, 47. Petržela, 69. Eliáš.</td></tr></tbody></table></span>