Rubriky:

MOL Cup

Fukal: Nepatřím k těm, co berou druhá místa

25. května 2007 09:27

Do šuplíku odloží medaili jablonecký obránce Milan Fukal. Severočeši ve finále Poháru ČMFS prohráli se Spartou 1:2 a jak Fukal řekl v rozhovoru pro deník Právo, je hodně zklamaný. „Máme sice medaile, ale pohár jsme nedrželi. A kdo říká, že mu to stačí, tak si sám lže.“

Bylo vidět, že jste hodně motivován. Jak prohru 1:2 v pohárovém finále se Spartou přijímáte?

Jsem hrozně zklamaný. Že jako poražený finalista budeme hrát Pohár UEFA, je hezké, ale teď mě to nezajímá. To bude až někdy v září. Teď jedeme domů smutní. Máme sice medaile, ale pohár jsme nedrželi. A kdo říká, že mu to stačí, tak si sám lže. Byla to šance něco dokázat.

Co k tomu chybělo?

Udržet vedení 1:0 do poločasu. Pak by to bylo jiné. Chtělo to víc odhodlání a víc věřit, že to může dopadnout a že Spartu můžeme porazit.

Sebevědomí jste mohli mít z přechozího vítězství nad Spartou. Můžete ta utkání srovnat?

Byla jiná. Teď bylo vidět, že Sparta tentokrát více chce. V ligovém zápase byla po gólech více odevzdaná. A my jsme měli více kousat. Víc do toho jít.

Jak jste viděl situaci, která po Flachbartově zákroku přinesla Spartě penaltu a z ní rozhodující gól?

Nejdříve jsem myslel, že nebyla, i když nějaký kontakt byl i slyšet. Ptal jsem se rozhodčího, jestli se to dalo pískat, říkal, že to bylo jasné, že ho trefil...

Jak vlastně hodnotíte sezónu, první po návratu z Německa do Jablonce, s nímž vás teď nemine pohárová Evropa?

Nic jsme nevyhráli. V lize jsme pořád devátí desátí. Ve finále poháru to taky nedopadlo. Chtěl jsem zvítězit. Nepatřím k těm, co berou druhá místa.

Pro Jablonec to ale přece jen je úspěch. Kam ho řadíte?

Mám medaili, ale ne radost. Dám ji někam do šuplíku. Nezajímá mě.

Václav Procházka, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: MOL Cup