Slepička: Každý gól je pro nás teď důležitý

Do 3. kola Poháru ČMFS přivedl sparťanskou jedenáctku jako kapitán a jako správný šéf kabiny se také postaral o první branku utkání, kterou na Julisce vstřelil už ve druhé minutě utkání. Pomohl tak vítězství 3:1 a zaslouženému postupu do dalšího kola. „Chtěli jsme dát rychlý gól a to se nám povedlo,“ řekl po utkání Miroslav Slepička.

Miroslav Slepička se snaží přelstít domácí fotbalisty Dukly Praha.

Jak se vám hrálo na Julisce, kde je ta hlavní tribuna tak obrovská?

Bylo to takové komornější, my ale musíme myslet sami na sebe a vyhrávat.

Vyhráli jste 3:1, ale nebýt penalty na konci poločasu, jdete do kabin za stavu 1:1.

Musím říct, že to byl těžší zápas než ten předchozí, co jsme odehráli v Sokolově. Potřebovali jsme postoupit za každou cenu. Kdyby za stavu 2:1 pro nás pískli Dukle penaltu, bylo by to ještě těžké.

Jak byste popsal situaci při první brance?

Jirka Kladrubský mi zatáhl balón do vápna, chtěli jsme dát rychlý gól a to se nám povedlo, ale pak dali na 1:1. Měli jsme potom strach, oni se tím gólem dostali na koně.

Jak moc pro vás byla výhra po těch nevydařených zápasech důležitá?

Takový zápas nám musí  pomoct, chtěli jsme ho vyhrát, bylo to pro nás důležité. Dukla není špatný soupeř a na Spartu se každý vyhecuje. Takže každý gól je pro náš mančaft důležitý, síla vítězství je pro nás důležitá.

V zápase jste mohl vstřelit více než tu jednu branku...

To ano. Nejvíc mě mrzí ta šance, která vyplynula z akce se Zdeňkem Pospěchem, kdy jsem střílel podél gólmana a míč šel těsně vedle tyče, to byla loženka. Je to vše o štěstí, ale zaplať pánbůh za ten jeden gól.

Kdo rozhodl o tom, že kapitánskou pásku převezmete vy? Bylo to rozhodnutí kabiny nebo trenéra?

O tom, kdo bude kapitánem, rozhodl trenér Bílek. Názory někoho jiného v tom, myslím, nehrály žádnou roli.