MOL Cup

Brno podruhé zdolalo Budějovice, tentokrát v domácím poháru

31. října 2007 19:20 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Brna jsou šestým týmem, který se může těšit na los čtvrtfinále Poháru ČMFS. Svěřenci Petra Uličného podruhé během čtyř dnů zdolali 2:0 České Budějovice, na jejichž půdě dnes zvítězili 2:0. Oslabený domácí celek držel s Brňany krok téměř celé utkání, v závěru ale dvakrát inkasoval po gólech Wagnera a Kaloudy.

Repríza nedělního ligového souboje, který také díky více než hodinové přesilovce vyhrálo domácí Brno 2:1, přilákala do ochozů českobudějovického stadiónu jen pár nejvěrnějších diváků. Ti od úvodu sledovali nezáživnou partii ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi.

Jihočeši postrádali svá hlavní esa, kvůli rozsáhlé marodce nastoupilo Dynamo jen s jediným hráčem z nedělní základní sestavy. Absence Černého, Vozábala, Plocka nebo brankáře Kučery přesto nebyly na hřišti vidět, domácí drželi s kompletními hosty i s navrátilcem kapitánem Trousilem krok.

Brněnští v úvodním dějství zahrozili snad jen v 11. minutě Střeštíkovým pokusem z hranice šestnáctky, který gólman Křížek vyrazil na roh. Za čtyři minuty se na druhé straně dožadovali Českobudějovičtí odpískání penalty za ruku jednoho z brněnských beků, ale sudí Mikel zůstal klidný. Hra se pak rozdrobila do spousty chyb, ospalé tribuny probudil až v nastavení první půle pěkným volejem Plichta po centru Jungra z pravé strany. Lejsal ale reflexivně vyrazil.

Brňané rozhodli v závěru utkání

V pauze zřejmě hostující kouč Petr Uličný pořádně zvýšil hlas, protože Brňané začali druhou půli mnohem aktivně. Vytěžili však jen sérii rohů a střelu Wagnera v 63. minutě, s níž si Křížek poradil. Jihočeši opět ožili s příchodem střídajícího Radzinevičiuse a ve zbytku duelu zatlačili soupeře do defenzivy.

Sedm minut před koncem napálil odražený balon Radzinevičius a míč směřující do sítě odvrátil Kuncl. Když už se zdálo, že diváci za devadesát minut gól neuvidí, hostující Večeřa našel v domácí šestnáctce Wagnera a ten odmítl penaltový rozstřel. Šťastnému brněnskému triumfu dal v nastavení razítko Kalouda, který potrestal vyběhnutí Křížka ve snaze srovnat.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Brno 0:2 (0:0)
Branky: 90. Wagner, 90.+2 Kalouda. Rozhodčí: Mikel - Chytil, R. Kubáň.
Č. Budějovice: Křížek - Tischler, Švehla, Homoláč, Pravda - Mašát, Žižka (46. Hílek), Jungr (46. Zelinka), Adamec - Plichta, Renan (66. Radzinevičius). Trenér: Straka.
Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Siegl - L. Kubáň (41. Polách), Večeřa, Kalouda, Střeštík (79. Pavlík) - Wagner, T. Došek (53. A. Besta). Trenér: Uličný.

Časová osa: MOL Cup