Plzeň postoupila v Poháru ČMFS přes Fulnek

FULNEK

Fotbalisté Plzně postoupili do čtvrtého kola Poháru ČMFS. Na hřišti druholigového Fulneku v úterý zvítězili 2:0.

Plzeňský Jan Lecjaks (vlevo) se snaží vybojovat míč v utkání ve Zlíně. (ilustrační foto)

Favorizované hosty dostal do vedení už v 16. minutě z pokutového kopu Horváth, který potrestal nedovolený zákrok na Varadiho. Domácí mohli vyrovnat po hodině hry, ale Koštuříkovu střelu plzeňský gólman Ticháček chytil na brankové čáře.

Vítězství prvoligového týmu potvrdil dvacet minut před koncem střídající Mlika. Po sedmi minutách na hřišti se jeho střela odrazila od břevna do fulnecké sítě. Od té chvíle už nebylo o postupu Plzně pochyb, domácí už neměli sílu na zvrat a zápas se dohrával jen z povinnosti.

Pohár ČMFS - 3. kolo:
Fulnek - Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 16. Horváth z pen., 69. Mlika. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík, ŽK: Staš, Král - Rada, Rodrigues. Diváci: 468.
Fulnek: Pospěch - Jindřišek, Král, Švec, Staš - Huvar, Pavlík, Lukaštík, Vajda (71. Vyskočil) - Vrťo (63. Traxl), Koštuřík (82. Janoviak). Trenér: Daněk.
Plzeň: Ticháček - Šmejkal, Rada, Navrátil, Lecjaks - Vaculík, Trapp, Horváth, Jiráček - Tatanašvili (62. Mlika), Varadi (81. Rodrigues). Trenér: Šilhavý.