Rubriky:

MOL Cup

Vyhnali jsme diváky z Edenu, uznal Šenkeřík a doufá, že ho Slavia nevyhodí

26. listopadu 2009 15:17

Se čtyřmi góly je sice na podzim spolu s Hlouškem nejlepším ligovým střelcem fotbalové Slavie a stejně tak se dvěma brankami spolu s Vlčkem nejlepším střelcem týmu v pohárové Evropě. Útočník Zdeněk Šenkeřík se ovšem netrefil již téměř tři měsíce, a tak by pro něj postupový gól v Ondrášovka Cupu proti Karviné měl být velkou vzpruhou.

 

Michaela Říhová, Právo

Asi jste si hodně oddechli, když jste po porážce 0:1 v Karviné odvetu zvládli a po výhře 2:0 postoupili...

Určitě. Splnili jsme úkol, kterým byl postup. V naší situaci jsme se navíc od odvety chtěli odrazit k závěrečným zápasům podzimu.

I druholigový soupeř vám ovšem dal spoustu práce.

Přivezli jsme si ošidný výsledek. Věděli jsme, že pokud nám dá Karviná v odvetě gól, bude v našem rozpoložení dost složité skórovat třikrát. Šli jsme tedy do toho s tím, že hrajeme vzadu na nulu a dva góly prostě musíme dát.

To se povedlo, protože druhý gól jste parádním volejem dal vy.

Voleje trénuji dost často, takže jsem si věřil, že bych to mohl trefit. Seběhlo se to hodně rychle, sice jsem to napálil doprostřed branky, ale rána mi sedla, byla prudká a gólman nestačil zareagovat.

Od Kladna ke Karviné
18. říjnaKladno - Slavia 0:2Gambrinus liga
22. říjnaValencie - Slavia 1:1Evropská liga
26. říjnaSlavia - Olomouc 1:2Gambrinus liga
31. říjnaPříbram - Slavia 1:0Gambrinus liga
5. listopaduSlavia - Valencie 2:2Evropská liga
9. listopaduSlavia - Plzeň 0:0Gambrinus liga
14. listopaduKarviná - Slavia 1:0Ondrášovka Cup
21. listopaduJablonec - Slavia 1:1Gambrinus liga
25. listopaduSlavia - Karviná 2:0Ondrášovka Cup

Podzim Slavie je nicméně neradostný. Jak byste situaci, v níž se nacházíte, nazval?

Je to výsledková mizérie, v té se určitě nacházíme. Strašně dlouho jsme nevyhráli. V lize nám to nejde, v Evropě kromě dvou remíz také nic moc výsledky. Konečně jsme si oddechli. Ani odveta s Karvinou od nás nebyla ideální, to si přiznejme. Ale snad jsme se odrazili.

Kdybyste vypadli z Ondrášovka Cupu, možná byste se už do příštího ročníku evropských pohárů vůbec nedostali. Byli jste pod velkým tlakem?

Ligová tabulka ukazuje, že domácí pohár je možná poslední cesta, jak se tam dostat. Já ale doufám, že to bude jen jedna z možností. Na jaře se budeme v lize rvát dál. Ale kdybychom Karvinou nezvládli, to už by byl opravdu malér. I když v naší situaci je jedno, jestli hrajeme proti soupeři z první nebo druhé ligy.

Však také diváků v Edenu citelně ubývá.

Fanoušky jsme naštvali a vyhnali ze stadiónu sami našimi výsledky i výkony. I když úplně špatně jsme v minulých zápase nehráli, ale chyběly nám góly. Věřím, že se diváci zase vrátí.

Věříte, že u toho na jaře budete i vy? Čeká se, že v zimě může dojít k zemětřesení v kádru.

Mě se změny v kádru týkají vlastně každý půlrok... Teď to však nechci hodnotit, navíc to ani není otázka pro mě. Snažím se být platný pro tým a kdyby to záleželo na mně, tak bych ve Slavií rád pokračoval.

Doufáte tedy, že i stávající kádr je schopný pomoci si sám a vrátit Slavii na úspěšnou cestu?

Především se soustředím sám na sebe. Určitě věřím, že se bude blýskat na lepší časy.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup