Rubriky:

MOL Cup

Policisté zadrželi před utkáním pražských "S" pět fanoušků Sparty

1. dubna 2010 18:51 - PRAHA

Čtvrteční fotbalové utkání pražských "S" proběhlo relativně v klidu. Zadrženo bylo celkem sedm fanoušků, pět před utkáním a dva po zápase, když se diváci rozcházeli. Během zápasu byl v řadách diváků klid, řekl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

René Volfík, ČTK

Před utkáním policisté zadrželi pět fanoušků, kteří při pochodu z náměstí Míru k vršovickému stadionu házeli dýmovnice a jinou pyrotechniku. "Jednoho z výtržníků zadržela policie pro neuposlechnutí výzvy veřejného činitele, ostatní pro porušení veřejného pořádku," uvedl Hulan. Ještě předtím fanoušci Sparty za pokřikování protislávistických hesel spálili šálu Slávie.

Další dva případy narušení veřejného pořádku řešili policisté po skončení zápasu. V jednom případě divák na odchodu vyvolával šarvátky s fanoušky soupeřů, ve druhém případě jiný výtržník napadl policisty zábavnou pyrotechnikou. Oba byli zadrženi.

Na zápas dohlíželo asi 300 policistů. "Při odchodu nejdřív opustili stadion fanoušci Slavie, ve chvíli, kdy to bylo z našeho hlediska bezpečné, doporučili jsme pořadateli vypustit fanoušky Sparty," uvedl Hulan. Kolem 21:30 už byl v okolí stadionu klid, dodal.

Cestou ke stadionu hlídaly zhruba 200 fanoušků desítky policistů pořádkové, dopravní i kriminální služby a antikonfliktní tým. Připravena byla i speciální pořádková jednotka a policisté na koních a se psy. Zasáhnout ale nemusela. Cestou policisté kvůli davu zastavovali dopravu.

Diváci se při vstupu na stadion nevyhnuli standardním kontrolám. Spolu se vstupenkami pořadatelé kontrolovali občanské průkazy a neumožnily vstup opilým nebo těm, kteří chtěli pronést pyrotechniku.

Fanouškům hrozí v případě nezákonného chování nový citelný trest. Pokud v souvislosti s návštěvou utkání spáchají úmyslný trestný čin, například poničí zařízení stadionu nebo se poperou, bude jim soudce moci zakázat chodit na sportovní akce. Zákaz vstupu může trvat až deset let.

Na řádné vykonání trestu dohlíží probační úředníci. Povedou také evidenci všech pachatelů, kterým bude zákaz vstupu uložen. Pokud to uznají za potřebné, mohou fotbalovým fanouškům nařídit to, aby se v době konání zápasů hlásili na policejní služebně. Potrestaní fanoušci pak stráví dobu zápasu na služebně v místnosti, kam má běžně přístup veřejnost.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup