Rubriky:

MOL Cup

Postup v poháru je pro Zbrojovku povzbuzením před duelem s Ústím

10. listopadu 2010 20:07 - BRNO

Fotbalisté Brna připravili svým fanouškům v odvetě Ondrášovka Cupu s Karvinou v jinak mizerném podzimu aspoň trochu radosti. Po nečekané porážce na severu Moravy smetli doma druholigového soupeře hladce 4:0 a zajistili si tak postup do čtvrtfinále, v němž na jaře narazí na lepšího z dvojice Kroměříž - Slavičín.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Vysoké vítězství je pro nás značným povzbuzením před důležitým prvoligovým utkáním s Ústím nad Labem. Opět se ukázalo, že fotbal je především o poctivé práci. Tentokrát kluci zápas odmakali na sto procent a byli i efektivní v koncovce. Jde ovšem jen o dílčí úspěch, zlepšený výkon i střílení gólů teď musíme přenést do ligy,“ předsevzal si kouč Zbrojovky Karel Večeřa, jehož tým se v tabulce nejvyšší soutěže nachází na nelichotivém předposledním místě. Oživení do mužstva se snaží přinést i nasazováním talentovaných mladíků z dorostu. „Matyska, Simerský ani Přerovský proti Karviné určitě nezklamali,“ tvrdil.

Pravý záložník Přerovský se dokonce zapsal i do listiny střelců. Hned dvakrát se trefil jeden z nejzkušenějších brněnských hráčů Tomáš Polách, který však zápas nedokončil kvůli bolestem v koleni. „Paradoxně jsem si zranění způsobil po střetu s protihráčem, za nějž jsem viděl žlutou kartu. Snad nepůjde o nic vážného,“ doufal. Jasná výhra a postup ho však hřály u srdce. „Konečně jsme zahráli podle našich představ. Z mých dvou gólů mám obrovskou radost. Věřím, že budu hrát fotbal ještě hodně dlouho,“ říkal Polách s úsměvem v narážce na nedávný výrok trenéra Večeři, že už je ve třiatřiceti letech za zenitem výkonnosti.

Polách by byl rád, kdyby Zbrojovka navázala na solidní hru z utkání proti Karviné i v neděli v Teplicích, kde na sebe narazí poslední dva celky tabulky Gambrinus ligy. „To je z našeho pohledu hodně smutné. V souboji s Ústím půjde prakticky o šest bodů. Pokud zopakujeme solidní výkon z poháru, měli bychom důležitý duel zvládnout,“ věřil.

Karviná po nečekaném domácím triumfu 2:0 snila o postupu mezi nejlepších osm mužstev Ondrášovka Cupu, avšak nakonec zůstalo pouze u přání. „Brno jde dál zcela zaslouženě. Prokázalo větší vůli po vítězství a narozdíl od nás se prosadilo v koncovce,“ mrzelo karvinského trenéra Karla Kulu. „My jsme si sice také vypracovali šance, ale bohužel jsme je nedokázali zrealizovat. Zejména výkon našeho týmu v defenzivě byl pro mě zklamáním. Teď můžeme jen litovat, že jsme před dvěma týdny nezúročili doma výraznou převahu ve vyšší náskok,“ připomněl Kula jednoznačný průběh karvinského střetnutí.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup