Černý den prvoligových celků v Poháru ČMFS

Není to zlý sen, ale holá skutečnost. Do úterních zápasů třetího kola Poháru ČMFS naskočili fotbalisté ze sedmi prvoligových týmů a hned tři celky ze soutěže vypadly. Po Slavii, která prohrála v Jihlavě, vypadla i Olomouc a záhy po ní i žižkovská Viktoria. S odřenýma ušima prošel do dalších bojů obhájce trofeje z Teplic i lídr ligy z Ostravy.

Olomouc očividně namlsaná ligovou výhrou nad Slavií nenašla po celý zápas na hřišti Uničova správnou motivaci. Tým MSFL měl po většinu utkání převahu i více šancí. "Prohráli jsme zaslouženě, domácí bojovali, což o našich fotbalistech říci nelze. Patrně je to daň poslednímu ligovému úspěchu, avšak hráče to neomlouvá," řekl trenér Olomouce Petr Uličný.

Dostanou pokuty

Slávisté se poroučeli na půdě druholigové Jihlavy, když jediný gól obstaral ve 24. min. bývalý hráč Olomouce a Bohemians Kotrys. Slavia nastoupila v kombinované sestavě, v brance chyběl Kozáčik a Dostálek s Tomášem Doškem na hřiště přišli teprve během zápasu. Pražané předvedli v první půli velkou mizérii. Po přestávce si vytvořili několik gólových šancí, ale ani jednu nevyužili. Nejblíž k vyrovnání měl Adauto, jenž trefil tyč.

"Proti druholigovému soupeři jsme podali katastrofální výkon," řekl tiskový mluvčí Slavie Jiří Vrba a prozradil, že ostudné vyřazení z poháru bude mít dohru. "Sportovní úsek ve středu oznámí mužstvu sankce za předvedenou hrůzu," dodal s tím, že se hráči mohou "těšit" na mastné pokuty.

Žižkov svůj stín nepřekročil ani v poháru

Žižkov po ligových propadácích utrpěl další potupnou porážku na hřišti třináctého týmu divizeC Chocně. V normální hrací době skončil zápas 2:2, ale při penaltách měl pevnější nervy domácí celek a mohl slavit senzační postup.

Hned v první sérii rozstřelu selhal žižkovský Janoušek a v šesté dokončil trápení favorita nezdarem zkušený Mlejnský. "Opět jsme doplatili na hrubé chyby v obraně. Jakých jsme se dopouštěli dnes, to se opravdu moc nevidí. Nechali jsme si dát velmi laciné branky," nechápal trenér Žižkova Václav Hradecký.

Teplice se štěstím

Na pokraji vyřazení byly Teplice. Obhájce trofeje totiž vyrovnal náskok domácích až ve 3. min. nastaveného času a poté rozhodl o šťastném postupu při penaltovém rozstřelu. Tepličtí zvýšili na hřišti Ústí tempo až v závěru druhé půle. Nejprve Lengyel trefil tyčku a vzápětí po rohu vyrovnal K. Rada. Při pokutových kopech byli úspěšní Voříšek, Doležal a Tesařík.

"Při absenci Horvátha, Hunala a Poštulky, které jsem nechal odpočívat, jsme postrádali přesnost a herní kvalitu. Domácí podali bojovný výkon, ale do poslední chvíle jsem věřil ve zvrat," konstatoval teplický kouč František Straka.

Benešov téměř ukončil sérii Ostravy

Lídr nejvyšší soutěže Baník Ostrava, který na podzim ještě neprohrál, málem ukončil úspěšnou sérii na hřišti třetiligového Dolního Benešova. Favorit vedl, domácí ovšem brzy srovnali a krok drželi i v penaltovém rozstřelu. Až do sedmé série všichni exekutoři byli úspěšní, pak však domácí Horák trefil břevno a postup Baníku potvrdil Neuwirth.

"Hráči, kteří v lize nedostávají tolik šancí, mě zklamali. Pokazili jsme spoustu přihrávek. Nejvíc mě ale mrzí zranění obránce Dvorníka, který bude s poškozenými vazy v koleni mimo hru do konce podzimu," litoval trenér Baníku František Komňacký.

Přesvědčivý výsledek uhrál jen Zlín

Jablonec postoupil přes Varnsdorf rovněž až na pokutové kopy. Nedlouho před přestávkou jej dostal do vedení Herzán, ale v úvodu druhé půle Sitarčík srovnal. Při penaltách se projevila větší zkušenost prvoligového týmu hostí. "Na postup jsme se ale hodně nadřeli," uznal jablonecký trenér Petr Rada.

Naopak bez nejmenších problémů postoupili do dalších bojů fotbalisté Zlína. Na hřišti Uherského Brodu, který uzavírá tabulku divize D, si s chutí zastříleli a zvítězili 8:0. Nejpilnějším střelcem byl obránce Kroča, jenž dal ve druhém poločase hattrick.

POHÁR ČMFS - 3. kolo
Jihlava - Slavia 1:0, postup Jihlava
Poločas: 1:0. Branka: 24. Kotrys. Rozhodčí: Dvořáček - Krátký, Goňa. ŽK: L. Došek, Dostálek (oba Slavia). Diváci: 2816.
Sestava Slavie: Černý - L. Došek, Müller, Zachariáš, Hrdlička (39. Dostálek) - Lukeš (46. T. Došek), Piták, Bejbl, Kalivoda - Fořt (59. Hašler), Adauto.
Uničov - Olomouc 2:1, postup Uničov
Poločas: 1:0. Branky: 11. Volf, 82. Šalamoun - 69. Ševela. Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Filgas. ŽK: Zbožínek, Siegl (oba Olomouc). Diváci: 1500.
Sestava Olomouce: Kjučukov - Zbožínek, Hudec, R. Hubník, Caha - Vlček, Ševela, Siegl (83. Krajčovič), Glos (46. Vyskočil) - Babnič, Reiter (46. M. Hubník).
Choceň - Viktoria Žižkov 2:2, postup Choceň
Poločas: 2:2, na penalty 5:4. Branky: 12. L. Michal, 32. Vondra - 17. Mikolanda, 38. Buryán. Rozhodčí: Šedivý - Lukeš, Hojsík. Diváci: 700.
Sestava Žižkova: Pižanowski - Ščasný, Mlejnský, Sabou (46. Starec), Buryán - Prášil (46. Oravec), Klimpl, Hottek, Dirnbach (65. Janoušek) - Mikolanda, Chihuri.
Ústí nad Labem - Teplice 1:1, postup Teplice
Poločas: 0:0, na penalty 0:3. Branky: 58. Ohněník - 90. Rada.
Sestavy Teplic: Kolář - Doležal, Ryška, Rada, Skála - Kolomazník (46. Verbíř), Lengyel, Voříšek, Tesařík - Zelenka (59. Benčík), Divecký (59. Rezek). Rozhodčí: Jiřík. Diváci: 2500.
Dolní Benešov - Ostrava 1:1, postup Ostrava
Pločas: 0:0, na penalty 7:8. Branky: 75. Sluka - 55. Lička. Rozhodčí: Poledník. ŽK: Hejnal - Heinz. Diváci: 1830.
Sestava Ostravy: Raška - Neuwirth, P. Besta, Dvorník (52. Bolf) - Kiša (78. Heinz), Slončík, Bystroň, Lička, Hoffmann - Matušovič, Prohászka.
Varnsdorf - Jablonec 1:1, postup Jablonec
Poločas: 0:1, na penalty 2:4. Branky: 49. Sitarčík - 40. Herzán. Rozhodčí: Adam - Míka, Pospíšil. ČK: 75. Obrtlík - 85. Laštovka. Diváci: 480.
Sestava Jablonce: Pulen - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Svojtka - Michálek (57. König), Herzán, Čížek (80. Jindříšek), Weber - Vodehnal, Mašek.
Uherský Brod - Zlín 0:8, postup Zlín
Poločas: 0:3. Branky: 55., 63. a 90. Kroča, 28. a 47. Nehoda, 16. Vidlička, 23. Lička, 75. Janíček. Rozhodčí: Čecháček. Bez ŽK. Diváci: 350.
Sestava Zlína: Baránek - Kroča, Koutský, Hubáček - Vidlička (46. Dobeš), Lička, Švach, Novosad, Červenka - Gomés (46. Janíček), Nehoda (62. Vrtělka).
Program středečních zápasů 3.kola
14.30: Tábor-Sparta, Vítkovice-Opava, Drnovice-Synot, Hradec Králové-Liberec, Xaverov-Blšany, Chomutov-Příbram, Bohemians-Plzeň, Strakonice-HFK Olomouc.
Předehráno: Třebíč - 1. FC Brno 0:4