Další pohárovou oběť přinesl Synot

I v dohrávaných zápasech třetího kola Poháru ČMFS došlo k překvapení. Prvoligový Synot prohrál na hřišti Drnovic, lídra druhé fotbalové ligy. Jinak ale favorité nezaváhali: Sparta si s přehledem odváží u výhru z Tábora, cestu do osmifinále si proklestily i týmy z Blšan, Opavy, Příbrami a Plzně. Na úkor druholigového HFK Olomouc postoupily divizní Strakonice.

V dalším kole Poháru ČMFS favorité většinou nezaváhali.

Drnovice zaskočily Synot hned v úvodu, když vybíhajícího brankáře Drobisze parádně přeloboval Holomek. Favorit sice už za osm minut vyrovnal, ale nástup domácích do druhé půle opět nezachytil. Po Daňkově centru strhl vedení na stranu jihomoravského celku volejem znovu Holomek. Synot zatlačil domácí až od 64. minuty po vyloučení kapitána Drnovic Bílka. Branku ovšem nedokázal vstřelit ani z penalty za faul Víška na Medunu. Tři minuty před koncem ji Palinkovi zlikvidoval gólman Bureš.

"Ukazuje se, že ještě zdaleka nejsme tak kvalitním týmem, jak možná naznačovaly naše poslední ligové výsledky," uznal trenér Synotu Karel Jarolím. Kouč Drnovic Václav Daněk naopak zářil. "Zápas považuji za vrchol své dosavadní trenérské kariéry."

Sparta s náhradníky a bez Kotrby

Sparta v Táboře šetřila všechny hráče základní jedenáctky, ale i tak zdrtila divizního soupeře 5:0. Svůj první gól dal v prvním mužstvu i Vladimir Gluščevič, který střídal slavnějšího bratra Igora. Ten se tradičně neprosadil. Na lavičce měl volno i trenér Kotrba, jehož nahradili Šilhavý s Kotalem. Další dobrou zprávou pro Letenské je skutečnost, že si trest za vyloučení s Brnem odpykal obránce Johana a v sobotu smí ve Zlíně hrát ligu.

Příbrami rozhodla o postupu v Chomutově už v prvním poločase, kdy se z dálky trefil Rychlík. Výhru pečetil Cesarec. "V některých fázích tým ale podržel brankář Václavík, který chytil především trestný kop Budky," upozornil příbramský kouč Jozef Chovanec.

Třetí výhra Blšan

Druholigové Vítkovice trápily Opavu až do konce první půle, kdy se prosadil Faldyna. Slezané duel nepodcenili, soustředili se na kvalitní defenzívu a nehodlali připustit problémy, které měli ligisté o den dříve. "Oceňuji přístup hráčů, do vážnější šance jsme soupeře nepustili a to je dobrá vizitka obrany," uvedl vedoucí mužstva Opavy Pavel Hapal, který tým koučuje v zápase.

Xaverov stačil Blšanům v tempu jen první půli, místy měl i více ze hry. Po změně stran ale převládla zkušenost hostí, kterou dokázali proměnit v jasné vítězství, v součtu s ligou již třetí v řadě! "Dělali jsme ale chyby v defenzívě. Na zápas s Budějovicemi takový výkon stačit nebude, do soboty se musíme zlepšit," řekl kouč Blšan Michal Bílek.

Klokani mohli zvítězit

Druholigoví Bohemians mohli s Plzní klidně postoupit, kdyby mladý útočník Táborský nezahodil tři dobré šance. Hosté nastoupili prakticky s béčkem, chybělo sedm hráčů základní sestavy. "Budu upřímný, pro nás je prioritou liga. Nechtěl jsem riskovat zranění," přiznal kouč Plzně František Cipro. V penaltovém rozstřelu se rozhodovalo až v sedmé sérii, do té doby byli všichni exekutoři úspěšní. Za Plzeň se nemýlil Smola, naopak domácí kapitán Janáček poslal míč brankáři do náruče.

Liberec nepřipustil pod malšovickými lízátky žádné překvapení. Vedení se ujal kuriózní brankou, když Šmarda dával hrudí malou domů, gólman Svoboda ho nepochopil a míč, který se odrazil od tyče, lehce dopravil do sítě Hološko. Ten také debakl dovršil a ještě trefil tyč. Už v první půli přidali dvě parádní gólové rány Hodúr a Pospíšil. Hradec Králové se sice dostal do čtyř šancí, ale nedokázal je, podobně jako ve druhé lize, proměnit.

Tábor - Sparta 0:5 (0:3)
Branky: 11. Homola, 29. Ježek, 37. Michalík, 53. V. Gluščevič, 70. vlastní Břenda. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Pastyřík. ŽK: Fořt (Tábor). Diváci: 2000.
Sestava Sparty: Kouba - Kopta, Homola, Klein, Zbončák - Flachbart (60. Baranek), Michalík, Jarolím, Ježek - I. Gluščevič (46. V. Gluščevič), Jun (76. Abanda). Trenéři: Kotal a Šilhavý.
Vítkovice - Opava 0:2 (0:1)
Branky: 41. Faldyna, 68. Dort. Rozhodčí: Matějek. ŽK: Kaloč, Tabaček - Tichota. Diváci: 368.
Sestava Opavy: Vašek - Loučka, Jašek, Tichota, Harazim (23. Pšeničnyj) - Chlebek, Baránek (46. Dort), Sviták, Kulig - Pospěch (73. Černín), Faldyna. Trenér: Schäffer.
Xaverov - Blšany 0:4 (0:0)
Branky: 49. a 88. Pešír, 69. Lukáč, 77. Pleško. Rozhodčí: Čuřín - Vodička, Lhoták. ŽK: Sláma, Lukáč (oba Blšany). Diváci: 365.
Sestava Blšan: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek, Vorel - Sláma (67. Pleško), Bílek, Šelicha, Michal (46. Devátý) - Pešír, Polodna (82. Sourada). Trenér: Bílek.
Strakonice - HFK Olomouc 0:0 (penalty  3:2)
Rozhodčí: Řehoř - Amler, Petřík. Diváci: 500.
Bohemians - Viktoria Plzeň 0:0 (penalty  6:7)
Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Kovařík. ŽK: Káník (Plzeň). Diváci: 800.
Sestava Plzně: Ticháček - Smola, Skuhravý, Knakal, Procházka (74. Petrouš) - Kučera (58. Vaněček), Podzemský, Kašťák, Káník - Edno (53. Zapoměl), Blaha. Trenér: Cipro.
Chomutov - Příbram 0:2 (0:0)
Branky: 34. Rychlík, 79. Cesarec. Rozhodčí: Gruber - Peřina, Kumstát. ŽK: Maděra (Chomutov). Diváci: 550.
Sestava Příbrami: Václavík - Janů, Birhanzl, Riegel, Martinčík - Adamec, Formánek, Zavadil (79. Novák), Loseille (11. Rychlík) - Žemlík, Cesarec. Trenér: Chovanec.
FK Drnovice - FC Synot 2:1 (1:1)
Branky: 5. a 55. Holomek - 13. Malár. Rozhodčí: Puček - Kašný, Hábl. ŽK: Šíma, Víšek, Bílek - Petržela. ČK: 64. Bílek. Diváci: 1021.
Sestava Synotu: Drobisz - Němčický, Kostka, Palinek - Seman (56. Petržela), M. Abrahám, Polách (71. Činčala), Šumulikoski, Bureš (56. Čoupek) - Malár, Meduna. Trenér: Jarolím.
SK Hradec Králové - FC Slovan Liberec 0:4 (0:3)
Branky: 19. a 79. Hološko, 29. Hodúr, 45. Pospíšil. Rozhodčí: Beneš - Gulajev, Gallo. Bez ŽK. Diváci: 430.
Sestava Liberce: Hauzr - Zápotočný, Holeňák, Valachovič, Janů - Kisel (81. Broschinský), Polák, Hodúr, Ančic - Pospíšil (73. Slepička), Hološko.