Rubriky:

MOL Cup

Fotbalový svaz půjde za pohárové řádění fandů před disciplinárku

31. května 2011 14:21 - PRAHA

Českomoravský fotbalový svaz se bude zodpovídat disciplinární komisi za řádění fanoušků ve finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě, které svaz pořádal. S ČMFS prý bude zacházeno stejně, jako kdyby utkání pořádal klub. Vedení svazu se zároveň v reakci na problémy s fanoušky rozhodlo, že stadión pro pohárové finále se bude od příští sezóny vybírat i s ohledem na bezpečnostní opatření.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

"Při projednávání událostí z pohárového finále bude k pořadateli utkání v Jihlavě, tedy ke svazu, přistupováno stejně, jako by šlo o jakýkoli jiný zápas pořádaný klubem," stojí v prohlášení ČMFS. "Znamená to, že po prostudování zápisů delegáta a technického delegáta bude disciplinární komise postupovat obvyklým způsobem. Veřejnost bude o výsledku podrobně informována včetně toho, jak by bylo naloženo s případným finančním trestem."

Svaz také mění koncepci výběru stadiónu pro finále a již nebude brát zřetel na to, aby bylo místo konání pohodlné pro oba finálové zástupce. Místo toho svaz osloví majitele těch stadiónů, které jsou schváleny pro mezistátní utkání a byly už v minulosti vyzkoušeny.

Stadióny, které pořadatelství přijmou, budou v srpnu v osudí, ze kterého se místo konání finále Ondrášovka Cupu vylosuje. Může se tak stát, že finalista bude hrát na domácí půdě.

"Změnu v systému výběru finálových míst považuji za zásadní. Bude to transparentní a dlouho dopředu známé. Prostě tak, jak to dělá UEFA při výběru míst finále evropských pohárů," uvedl předseda Ivan Hašek.

"Dosud jsme se snažili najít vhodný kompromis a vyjít vstříc potřebám finalistů i svazu a zejména diváků. Bohužel se ukazuje, že tato vize je některými diváky zneužívaná, a tak musíme jít cestou bezpečnosti. Nemyslím si, že to bude problém," dodal ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

Fotbalový svaz rovněž nadále trvá na názoru, že je třeba přijmout takový zákon, který by flexibilně reagoval na tyto specifické projevy násilí na stadionech. Svaz je přesvědčen, že současné právní úpravy flexibilní nejsou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup