Rubriky:

MOL Cup

Kvůli výtržnostem v Edenu bylo obviněno už 24 lidí

8. června 2011 14:59 - PRAHA

Kvůli výtržnostem při pohárovém zápasu mezi fotbalisty Slavie Praha a Olomouce, který zůstal 5. května nedohrán, policie stíhá již 24 lidí. Všichni čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci s až tříletou trestní sazbou. Jeden člověk je stíhán i za násilí proti úřední osobě, tomu hrozí až čtyři roky vězení, další i za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu mohou soudy vyměřit až šest let vězení. Celková škoda, která při řádění fanoušků v Edenu vznikla, byla vyčíslena na 700.000 korun, informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

 

Petr Horník, Právo

Kriminalisté podle ní obviněné odhalili na základě videodokumentace, kterou pořídila sama policie, nebo ji získala z dalších zdrojů. Policisté odhalili i lidi, kteří si maskovali obličej nebo se při výtržnostech převlékali. Kriminalisté podle mluvčí dokumentaci dál vyhodnocují a je možné, že se podaří identifikovat i další podezřelé z přestupků nebo trestných činů.

"Většina diváků tehdy během poločasové přestávky neoprávněně vnikla na hrací plochu, kde následně docházelo k demolování zařízení stadionu, byla poškozena konstrukce tunelu mezi hráčskými kabinami a hrací plochou. V prvním patře došlo k rozbití skleněných výplní čelní stěny VIP salónu, zničení telekomunikačního a dalšího zařízení. Pškozeny byly také toalety, sedadla a další zařízení stadionu," popsala Miklíková rozsah škod.

Policisté dohlíží na fanoušky Slavie při protestech v EdenuPolicisté dohlíží na fanoušky Slavie při protestech v Edenufoto: Právo/Petr Horník

Úvodní duel semifinále Ondrášovka Cupu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v zadluženém klubu, kterému hrozil kvůli původnímu neudělení licence pád z první ligy. Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště. Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokusu o napadení klubového vedení. Následoval zásah policie.

Slavia byla potrestána pokutou 750 000 korun a zavřením hlediště ve třech domácích utkáních. Nedohraný zápas byl zkontumován 3:0 ve prospěch Olomouce, která pak v odvetě potvrdila postup do finále.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup