Baník si spravil chuť, vyřadil Jablonec

OSTRAVA

Po sobotním ligovém nezdaru se Slavií si fotbalisté ostravského Baníku spravili chuť v Poháru ČMFS. Na Bazalech porazili Jablonec 1:0 a postoupili do čtvrtfinále, které se losuje v pondělí. V Ostravě tentokrát nebylo vyprodáno, svůj tým přišlo povzbudit přes pět tisíc fanoušků.

"Utkání mělo jiskru, svoji kvalitu a oba týmy chtěly hrát ofenzívně. Právě o ten jeden gól jsme byli lepší," tvrdil ostravský trenér František Komňacký.

V obou týmech zůstalo několik opor sedět na lavičce. Baník kromě rychlé Bolfovy branky nastřelil tyč, ve druhé půli neproměnil Žůrek tři sólové nájezdy.

"Porážka nás mrzí, ale Ostrava byla lepší především ve hře dopředu," řekl jablonecký kouč Petr Rada.

Baník Ostrava - FK Jablonec 97 1:0
Poločas: 1:0. Branky: 7. Bolf. Rozhodčí: Matějek - Ondo, Hábl. ŽK: Matušovič - Hrotek. Diváci: 5333.
Ostrava: Raška - Pospěch, Bolf, Neuwirth, Hoffmann (83. Látal) - Kiša, Besta, Heinz (59. Bystroň), Matušovič (67. Čížek) - Žůrek, Magera. Trenér: Komňacký
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Svojtka - König (71. Michálek), Kordula, Herzán, Flachbart (86. Weber) - Šenkeřík, Jožef (67. Vodehnal). Trenér: Rada.