Jihlava vyprovodila z poháru po Slavii i Plzeň

JIHLAVA

Fotbalisté druholigové Jihlavy jsou v Poháru ČMFS katy elitních celků. Poté, co ve třetím kole rozesmutnili pražskou Slavii, v osmifinále soutěže vyřadili znovu na vlastním trávníku Plzeň. Jihlava zvítězila 2:1, postupovou trefu vsítil dvacet minut před závěrečným hvizdem obránce Kotrys.

Plzeň poslala do utkání hráče širšího kádru, podle kouče Cipra dávají Západočeši přednost lize, v níž jsou poslední. Přesto se prvoligový celek ujal vedení, když se v 19. minutě trefil Kašťák. Jihlava stihla pět minut před přestávkou Večeřou srovnat krok, v druhé půli se již trefil jen Kotrys.

Ve čtvrtfinále poháru se Jihlava utká s obhájci trofeje z Teplic. Jihlavští jsou jedinými zástupci nižší soutěže v poslední osmičce.

Jihlava - Plzeň 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 40. Večeřa, 70. Kotrys - 19. Kašťák. Rozhodčí: Zejda - Goňa, Filga.
Sestava Plzně: Ticháček - Petrouš, Knakal, Gross, Kukol (70. Marušič) - Procházka, Zakopal (46. Knapp), Barteska (85. Podzemský), Jež - Kašťák, Blaha.