Baník má stále šanci na dvě trofeje

OSTRAVA

Ostravský Baník stále žije v naději na fotbalový 'double'. Vedoucí tým první ligy totiž ve čtvrtfinále Poháru ČMFS zdolal na domácí půdě Brno 1:0 a zůstal tak ve hře i o druhou nejvýznamnější tuzemskou trofej. Jediný gól Ostravy, která nastoupila s mnoha náhradníky, zařídil již v prvním poločase Žůrek.

V sestavě Baníku se objevila jen tři jména z obvyklé zahajovací jedenáctky, což trenér František Komňacký komentoval: "Dostali šanci hráči z lavičky a myslím, že hlavně za první poločas si postup zasloužíme."

Baník jednoduše a rychle kombinoval, oprostil se od nakopávání míčů. Gólman Belic vychytal Slončíka, kryl ránu Žůrka, stejný hráč pak v sóle mířil mimo. Ve 32. min. ovšem Matušovič excelentně našel hbitého Žůrka a po jeho voleji domácí získali vedení.

"A to můžeme být rádi jen za jeden gól," připustil Jarůšek. Hosté ohrozili Raškovu branku jen hlavičkou Houště a průnikem Pacandy, po němž Brňané se marně dožadovali penalty.

Ostravané ve druhé půli bránili vedení, za což je mohl v 70. min. ztrestat Kroupa, avšak jeho hlavičku vytáhl domácí gólman na tyč. Šanci na potvzení výhry zahodil Magera po Matušovičově vybídnutí, protože hlavičkou trefil Belice. Baník přežil bez úhony i závěr v oslabení poté, co druhou žlutou kartu viděl Hoffmann.

"Je to komplikace. Z pravé strany je Látal zraněn a Pospěcha možná čeká operace slepého střeva," mračil se Komňacký.

Baník Ostrava - 1. FC Brno 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 33. Žůrek. Rozhodčí: Královec - Vodička, Zlámal. ŽK: Hoffmann - Křivánek, Švancara, Schuster. ČK: 88. Hoffmann. Diváci: 6410.
Ostrava: Raška - Kiša, Bolf, Neuwirth, Hoffmann - Varadi (65. Čížek), Besta, Slončík (70. Bystroň), Matušovič - Žůrek (86. Heinz), Magera. Trenér: Komňacký.
Brno: Belic - Schuster, Křivánek, Kotůlek, Šustr - Živný (69. Hlavatý), Zúbek, Houšť, Drga (79. Belej) - Pacanda, Švancara (68. Kroupa). Trenér: Jarůšek.